:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,725,010
Активни 488
Страници 9,913
За един ден 1,302,066

Ако не бъдем достатъчно активни в НАТО, ще се получи дисбаланс

Нито „вълците на Путин“, нито бежанците имат нещо общо с нашата позиция за срещата на върха в Полша, казва министърът на външните работи Даниел Митов
Даниел Митов
Какви решения ще вземе започващата днес среща на върха на НАТО в Полша? Каква ще е българската позиция? Ще се стигне ли пак до разговори за флотилия в Черно море? Това са само част от темите, за които говорим с Даниел Митов ден преди започващия днес форум във Варшава.

- Господин министър, при подготовката на българската позиция за срещата на НАТО вие заявихте, че ще настоявате алиансът да третира равнопоставено североизточния си и югоизточния си фланг. Какво ви накара да кажете, че има такова разделение?

- Държавите от североизточното измерение на НАТО проявяват много сериозна активност в желанието си алиансът да гарантира тяхната сигурност. Затова ние настояваме целият източен фланг на НАТО да се разглежда равнопоставено, а не вниманието да се концентрира в една или друга посока. Ние трябва да сме сигурни, че във всеки един момент тази равнопоставеност съществува. Също така трябва да си даваме сметка какви са източниците на рискове в Черноморския регион. Той се явява обединяващата зона на два много сериозни конфликта в момента - в Украйна и в Близкия изток. Те са много близко до нас и опасностите, генериращи се оттам, не са за пренебрегване.

- Ако и ние сме толкова активни, колкото северните държави, където тогава виждате разликата в отношението на алианса?

- Няма такава разлика, но трябва да се пазим от идеята да се създава подобно усещане. НАТО винаги се е отнасял отговорно към целия източен фланг, но в никакъв случай не бива да се позволява да намаляваме своята активност. Защото призивите в един момент бяха България да не проявява толкова голяма активност, особено когато става въпрос за сигурността в Черно море. Затова казвам, че не бива да позволяваме компромис с националната си сигурност, а тя е сигурността и на целия алианс. Ако се поддадем на изкушението да не бъдем достатъчно активни, ще се получи този дисбаланс.

- С какви инициативи отивате на срещата?

- Отиваме с ясен мандат от Министерския съвет. Основната цел на форума е да отбележи напредък по поставените цели на срещата в Уелс. Ще бъдат формулирани и дългосрочни решения за продължаване процеса за политическа, военна и институционална адаптация на алианса. В отговор на променената среда за сигурност да се гарантира, че НАТО остава основен източник на сигурност и е готов да защитава всяка една своя страна член. Предстои да бъдат взети решения за засилване на колективната отбрана и укрепване на възпиращия отбранителен потенциал. Това включва засилено военно присъствие по източния фланг. Друга част от темите ще бъдат свързани с очакваната съвместна декларация между ЕС и НАТО за засилено сътрудничество. Ще обсъдим кризата в Украйна, отношенията НАТО - Русия, увеличаване на отбранителния капацитет в Ирак, както и продължаването на мисията в Афганистан.

- Отказахме ли се окончателно от инициативата за общия флот между Турция, Румъния и България?

- България никога не се е съгласявала с идеята за създаване на т.нар. флотилия. Нашето настояване винаги е било в Черноморския регион да има засилено присъствие, но натовско, под ръководството на Съюзното военноморско командване на НАТО и съобразено с конвенцията от Монтрьо. Никога не сме влизали в съглашение за създаване на нов регионален формат. Вече съществуват два в Черно море - Black SeaHarmony и BLACKSEAFOR, които са замразени. Участието на Русия в тях прави съществуването им невъзможно.

В среда, в която са променени тежко балансите в Черно море, в която, от една страна, Русия е струпала тежко въоръжение, а от другата - има определено липсващ такъв потенциал, е нормално държавите от алианса да се опитват да изградят по-добра оперативна съвместимост. Усилията на алианса са насочени единствено към изграждането на възпиращи и отбранителни способности. Засилените учения създават такава подготвеност. Така че НАТО не представлява заплаха, а се опитва да балансира създалия се тежък международно-правен, стратегически и военен дисбаланс в Черно море. Изграждането на този капацитет е изключително важен както сега, така и в бъдеще.

- Премиерът каза, че България е пуснала "вълците на Путин", за да не ядоса Русия. Да не би заради това да се отказахте от инициативата?

- Нито вълците, нито бежанците имат нещо общо с нашата позиция на предстоящия форум на НАТО. Няма как да се прави връзка между едното и другото.

- Как "стоплихте" отношенията с Русия по време на срещата със Сергей Лавров в Сочи миналата седмица?

- Това беше съвсем нормална среща на двама външни министрите в рамките на Черноморското икономическо сътрудничество. Поставихме ясно позицията, че двустранните ни отношения трябва да се развиват на базата на равнопоставеност и обективни взаимни интереси, независимо от разногласията в много области. България е член на НАТО и ЕС и това означава, че приоритетите на българската и руската страна често се разминават.

Изразихме задоволство от съществуващата към момента сигурност на доставки на руски газ. Страната ни очаква те да продължат и в бъдеще. България полага усилия да се превърне в газоразпределителен център. В тази светлина ЕС и България разглеждат много опции, като отчитаме напредък в позициите и съгласието на руската страна, че всички проекти между двете държави следва да бъдат в съответствие със законодателството и правилата на съюза, както и да бъдат одобрени от ЕК. Това каза и президентът Владимир Путин при посещението му Гърция. Ако това отношение го имаше години по-рано, когато се говореше за строежа на "Южен поток" и други енергийни проекти, нямаше да стигнем до сегашната ситуация, в която цари известна степен на неизвестност. Сега обаче смятаме, че има възможност отношенията да се подредят.

- Каква беше реакцията по отношение на присъствието на НАТО в Черно море?

- Подчертахме, че действията на НАТО в Черно море не представляват заплаха за руската страна. Участието в ученията е в интерес на българската отбрана, повишаването на нейния капацитет и частичното възстановяване на някакъв баланс в региона. Трябва да подчертаем, че позицията на България спрямо кризата в Украйна, по санкциите, по сигурността в региона на Черно море си остава непроменена.

- Това не звучи като "стопляне".

- Защо да не звучи? Провели сме един много рационален разговор. Нашата оценка за състоянието на геополитическите процеси остава непроменена. Не е задължително тя да се променя, за да имаме някакъв тип отношения.

- Какво се разбрахте с турския си колега Мевлют Чавушоглу, с когото също говорихте в Сочи?

- Ние настояваме Турция да изпълнява поетите ангажиментите за ефективна охрана на границите и недопускане на нелегални миграционни потоци. Очакваме и националните процедури по прилагане на споразумението за реадмисия на ЕС и Турция да приключат максимално бързо и да се премине към реалното му изпълнение.

- Това споразумение не е влязло в сила.

- Парламентът го е ратифицирал, но турската държава казва, че Министерският съвет на Турция трябва да одобри процедура по неговото прилагане. В момента ЕК и турските властите преговарят за това как да се завърши самата процедура и откога да започне самото изпълнение.

- В неделя заминавате за Иран с премиера Бойко Борисов. Ще успеете ли да договорите някакви сделки - петрол, продажбата на реактора за АЕЦ "Белене"?

- С постигане на затоплянето на отношенията с Иран се отварят много възможности. Със сигурност ще стане въпрос за евентуално бъдещо сътрудничество за доставки на газ към Европа и за транспортни коридори.
35
2533
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
35
 Видими 
07 Юли 2016 19:28
......В среда, в която са променени тежко балансите в Черно море, в която, от една страна, Русия е струпала тежко въоръжение, а от другата - има определено липсващ такъв потенциал, е нормално държавите от алианса да се опитват да изградят по-добра оперативна съвместимост...
.
Дигаме палец!!!
07 Юли 2016 19:37
тъпи клишета на един назначенец.


Ген. Леонид Ивашов: По всичко личи, че НАТО се готви за война с Русия

Новините за струпване на „противникови“ войски близо до руските граници вече са почти толкова чести, колкото прогнозите за времето. Само за няколко години броят на военни от НАТО в Източна Европа е нараснал 13 пъти, а на бойни самолети – 8! Да не говорим за военните учения, които непрекъснато се провеждат там. Възниква въпросът: а нима възнамеряват да ни обявят война? На този и други въпроси отговаря президентът на Центъра за геополитически анализи генерал-полковник Леонид Ивашов.
- Леонид Григориевич, как да разбираме това, което се случва с НАТО и Русия?



- Ако анализираме данните за съотношението на силите между Русия и НАТО на запад, темповете, с които расте военната активност до нашите граници, мащабите на „попълване“ на военната техника, ако се оцени градусът на демонизиране на Русия, може да се каже, че става дума за подготовка за реална война. Защото такива мероприятия обикновено се провеждат в навечерието на войни.



- А каква е целта на такава война?



- Американците днес правят всичко, за да предизвикат сблъсък между Европа и Турция, от една страна, и Русия, от друга, и да се отприщи голям военен конфликт. За САЩ е стратегически важно да спрат възраждането на Русия. Защото пред очите им Русия не просто се превръща в самостоятелна държава, но и става световен геополитически играч. Бих казал дори, един от геополитическите центрове на света. Превръща се в „носеща конструкция“ на новия световен ред.



Американците губят огромни пространства, където Русия и Китай вече са основните играчи. А ние помним как в началото на 90-те Бжежински казваше, че за победителя в Студената война наградата ще бъде Евразия. А сега на САЩ този приз им го измъкват изпод носа. На американците това не им харесва.



Не им харесва и това, че започнахме да се завръщаме в Арктика. Този район също започна да им се изплъзва. Затова и американците се засуетиха. Целта е една – да спрат Русия.



- НАТО започна активно да усвоява даже военните бази на страните от бившия Варшавски договор…



- Да, те бяха изоставени, „замразени“ – всичките тези военни градчета, летища. А ето че сега вече ги използват с целия им капацитет. Особено активно – в балтийските държави. Там бяха разконсервирани три изключително мощни съветски летища. А днес те са модернизирани и поемат военни дежурства, като войските на няколко натовски държави се сменят една след друга. Виждаме как НАТО използва и нашите бивши военноморски бази в Прибалтика.



А в Румъния, в Девеселу, натовците разконсервираха една от най-крупните бази на военновъздушните сили от съветско време и поставиха там на бойни позиции американски бази за ПРО.



В Полша също в бивша военна база от съветско време е разгърнат датско-германо-полски корпус с щабквартира в Шчечин. Плюс пристанищните съоръжения. Впрочем в тази посока Полша е най-активна.



- И как НАТО обяснява всичко това?



- Води се активна пропаганда, че Русия едва ли не възнамерява да погълне и Полша, и страните от Балтика. А това вече е велика глупост! За да водиш успешно настъпление, е нужно да имаш поне трикратно превъзходство на силите. А ние какво виждаме? По всички основни позиции, даже по тактическо ядрено оръжие днес групировката на НАТО в Европа ни изпреварва все повече и повече. Така че кой кого се кани да напада?



- Но ние като че ли превъзхождахме НАТО по тактическо ядрено оръжие...



- Не, по-скоро имахме равни количества ядрено оръжие. Сега НАТО ни изпреварва с няколко хиляди бойни глави. Тази тема е закрита, но ние поназнайваме нещичко... Знаем, че през 2015 година американците започнаха, първо, да сменят ядрените си боеприпаси с нови. И второ, започнаха да обучават пилоти, включително прибалтийски, да използват ядрено оръжие. Това е нова качествена крачка...



- За какво е признак това, че те разполагат по-близо до „руския фронт“ ядрено оръжие?



- Признак е за това, че те се готвят не просто за военен, а за ядрен конфликт. И тук основните играчи, разбира се, не са европейците. Главният играч са американците. Освен да спрат Русия, те имат и втора задача – да не позволят на Европа да излезе извън контрола на САЩ.

В някои области на икономиката, а и в политиката европейците се опитваха да провеждат самостоятелна линия, не желаят да подписват колониалното Трансатлантическо споразумение. А във военната област цари пълен американски контрол. Даже главнокомандващият на силите на НАТО в Европа е американец. Така чрез военно послушание САЩ контролира и политиката, и бизнеса в Европа.



- При какви обстоятелства цялата тази машина НАТО би нападнала Русия? Какво – ще тръгнат срещу нас като Хитлер, без обявяване на война? Или ще чакат повод?



- Никакво обявяване на война няма да има. А повод ще намерят. САЩ планират да предизвикат някакъв инцидент. И явно вече „моделират“ такава провокация. Ту натовски самолети или кораби се приближават до нашите граници, ту турците свалят наш самолет…

Впрочем погледнете какви са пълномощията на главнокомандващия на силите на НАТО в Европа. В случай на „внезапно нападение“ не се събират никакви съвети, той сам издава заповеди за „отвръщане на агресията“. А те могат да измислят всякаква „агресия“. Това вече го заявяват публично, снимат филми с такива сюжети.

Дежурните сили за бързо реагиране винаги са готови да изпълнят заповедта на този главнокомандващ – те са достатъчно мощни, в бойна готовност са, 12 батальона на НАТО са базирани до нашите граници. Те ще се включат бързо, конфликтът ще се разрасне...

Когато неотдавна Русия проведе учения на северозапад, във въздуха едновременно излетяха 90 самолета на НАТО. САЩ отработват прехвърляне на резервите от своята Европа в зоната на Балтика.



- Означава ли това, че вече се задава престрелка?



- Да, задава се. Това е отработване на струпване на сили на САЩ в театъра на военните действия в Източна Европа. Дори е твърде възможно американците да не нанесат своя „глобален удар“ сами, а да създадат инцидент, който да прерасне във въоръжен конфликт. И тогава през сълзи на очи да заубеждават света, че не искат да воюват, но са длъжни да защитят съюзниците си по НАТО. За тях е важно войната да се води не на територията на Щатите, а в Европа. Нека не забравяме, че Европа е не само техен съюзник, но и конкурент в икономиката. САЩ се нуждае от слаба Европа. И най-добрият начин да го направи е да предизвика конфликт с Русия в Европа.



- Как трябва да реагира Русия на всичко това?



- Трябва да изследва, да прецени възможността за бъдещ конфликт, да създаде модел на неговото развитие.



- Но от думите ви излиза, че времето е малко...



- Трябва да се действа по-бързо. Но без паника, без суетене. Планомерно да правим обратното на това, което правехме през последните 25 години. Ние се разоръжихме. А сега сме принудени да мобилизираме мускулите и ума си.



При това трябва преди всичко да мобилизираме всичките си сили на бреговете на САЩ. Нашите самолети и поводници там патрулират. Но това е малко. Необходимо е да се договорим със страните от Латинска Америка за наши бази там.



- Кои страни там биха ни позволили да държим на тяхна територия военни бази?



- Куба. Венецуела. Никарагуа.



- Нещата изглеждат очевидни. Може би отдавна е трябвало да направим това, за което говорите? Или се страхуваме?



- Трудно ми е да кажа. Имайте предвид, крупният бизнес оказва голямо влияние върху нашата политика и сигурността ни. Американците знаят това и правят необходимото в своя полза.


- Как оценявате военния потенциал на групировката на НАТО в Европа и противостоящите й сили от РФ?


- Отстъпваме им 5–6 пъти. По брой на личния състав – 3 пъти. По количество танкове и бронемашини – около 2,5 пъти. По бойна авиация сме много назад. По военноморски флат - също. Така че силно ни превъзхождат.


- Но ако се наложи, бихме ли могли да използваме и стратегическо ядрено оръжие?


- В никакъв случай!


- Защо?



- Какво ще ни даде това? Взаимно унищожение. Не бива да го допускаме.


- Излиза, че се оставяме да ни бият, а не използваме главния си меч. Така ли?


- Ние имаме достатъчно тактическо ядрено оръжие. Сердюков* не успя да се добере до него…


- Путин каза наскоро, че всички военни обекти, които сега са в центъра на вниманието на НАТО, фактически са наши военни цели.


- Да, това са наши цели. Но ще го кажа по друг начин: ударът ни не бива да е насочен към военните, а към центровете на НАТО и банкерите. Американската федерална резервна система трябва да бъде за нас обект №1. Защото те са главните поръчители на бъдещата война.


- Вие казахте наскоро, че Русия никога повече няма да освобождава Европа. Правилно ли ви цитирам?


- Правилно. Не ни е необходимо и да завоюваме например балтийските държави или Полша. Дори сами да ни се молят да станат наши съюзници или не дай боже да влязат в състава на Руската федерация. Не са ни нужни. Това е друга цивилизация, тя ще ни разруши отвътре.


- А дали някога ще се помирим с англосаксонците начело с Америка?

- Класикът на руската геополитика Алексей Ефимович Вандам през 1912 г. произнесе знаменити думи: „По-лошо от война с англосаксонците може да бъде само приятелството с тях“. Това трябва да го помним винаги. Да се държим с тях на равна нога, да търгуваме – да. Но в никакъв случай не бива да им се доверяваме по отношение на сигурността. Единствено равновесието на силите е нашата гаранция срещу бъдеща война.




07 Юли 2016 19:39
.







07 Юли 2016 19:42
Black Sea Harmony


Богове, не им прощавайте, прекрасно знаят как кощунстват!
07 Юли 2016 19:45
Рики Еповери 07 Юли 2016 19:28 ......В среда, в която са променени тежко балансите в Черно море, в която, от една страна, Русия е струпала тежко въоръжение, а от другата - има определено липсващ такъв потенциал, е нормално държавите от алианса да се опитват да изградят по-добра оперативна съвместимост...
.
Дигаме палец!!!
Ако бъде така тежко нарушен оперативният дисбаланс, то ясно, че тежкото оръжие води и до тактическа , а от там и до стратегическа липса на потенциал!
Ясно че всички ние, евроатлантистите , ще изграждаме по-добра съвместимост, ще вдигнем палец и ще го заврем в ...

Рики Еповери 07 Юли 2016 19:28
07 Юли 2016 19:47
Лоша Русия! Струпала въоръжения в своята територия - и агресивно заплашва дощлите тук на разходка американски бази, ракети и войници...
----------------
Сайтът на Генек
07 Юли 2016 19:53
Какво ще кажете за KANEOHE BAY GLOBAL Harmony до о-в Оаху на Хаваите? Хонолулу е близо... Спомени...
07 Юли 2016 20:11
Няма такава разлика, но трябва да се пазим от идеята да се създава подобно усещане.
Щом няма разлика, би трябвало да става и с молитва: "И опази нас от Идеята. Амин!" Готово.
07 Юли 2016 20:18
....
Какво ще кажете за KANEOHE BAY GLOBAL...kak kakwo...KGB
07 Юли 2016 20:21


07 Юли 2016 20:29
***
07 Юли 2016 20:34
Това просто момче си повярва, че е министър.
07 Юли 2016 20:37
Подчертахме, че действията на НАТО в Черно море не представляват заплаха за руската страна.
Интересно в качеството си на какъв този ще се произнася по въпроса кое е заплаха за Русия и кое не е. Това може да каже само и единствено Русия. Още от 1990 год. им се казва, че разширението на НАТО на изток се счита за заплаха. Защо продължават тези димни завеси? Защо е тази лъжовна психоза, че едва ли не ей сега още утре и танковете на баба Меца са тръгнали насам! А ракетите им вече летят към главите ни!
И по-активна позиция в НАТО! Е накъде по-активна! Три бази вече малко ли са? Правят си каквото си искат когато си искат. Какво повече!?
Вижте какво говори Щайнмайер, вижте го нашичкия!
07 Юли 2016 20:42
Милото то.

Къв евроатлантик, къв левент. Ако бе и българин, ехе.
07 Юли 2016 20:55
Подпиндосляци ! НАТО никога не е притежавал паритет в Ч. Море и никога няма да го постигне.
07 Юли 2016 21:05
Ще обсъдим кризата в Украйна, отношенията НАТО - Русия, увеличаване на отбранителния капацитет в Ирак, както и продължаването на мисията в Афганистан.

Пропусна Сирия. А е важно. Само с дружните усилия на натовските страни е възможно да се спре безподобната руска инвазия в Сирия и да се помогне на народа на ИДИЛ в справедливата му борба за място под слънцето... Нъл тъй, къдрав?
07 Юли 2016 21:06
Не разбрах- Митов поиска ли оставката на Лавров, или не?
Коя дума от словосъчетанието – ‘български външен министър’ не е вярна?
Митов отива при Лавров и иска последни напътствия от Борисов.
- г-н Борисов, какво да говоря в Москва?
- Митов, просто бъди себе си, те ще разберат…

Това е от Г. Дренчев
От мен НИЩО
07 Юли 2016 21:13

Успех в Иран!
07 Юли 2016 21:20
Нашият човек при Лавров (а не Лавров при нашия човек):

http://afera.bg/wp-content/uploads/2016/07/MITOV8.jpg
07 Юли 2016 21:21

Тия ще ни натресат война, чувствам го отвътре. Пълни боклуци.
07 Юли 2016 21:37
Тия ще ни натресат война, чувствам го отвътре. Пълни боклуци.


Дон, уточни кои са тия, моля те. Щото на снимката е и Лавров...

То и аз мога да ги уточня - Чейлю /за малкото време, което му остава, значи скоро!/, Митов, Ненчев, Минджев, Генов, Дайнов, Баце - може би по принуда, разкъсван от два страха от две страни...
07 Юли 2016 21:54
Затова ние настояваме целият източен фланг на НАТО да се разглежда равнопоставено, а не вниманието да се концентрира в една или друга посока.

- В същност не са се отказали да ни ликвидират в близко време! Толкоз простотии, наглост, дебелоочие на куп рядко се среща. Разбираемо за купен и поставен техен "човек", на САЩ. Разбираемо е, че и МинПреда не може да му тегли един шут, въпреки, че явно този митов си прави каквото сахибите му наредят.

- Дано, дано доживея военните трибунали с този и другите от шайката като него, с белезници най-отпред! Не е изключено и обратното да стане - да ни джиросат всичките накуп, барабар с местните ентусиазирани "партньори". За каквото кабалистично жертвоприношение ни гласят вече от доста време...

Този гусин, след последните разкрития преди няколко дена за СЛУГИНСТВОТО му, има все още нахалството да се показва, сякаш ни лук мирисал, ни ял!?
08 Юли 2016 00:11
Ето я позволената нашенска активност - Натисни тук

http://fakti.bg/biznes/193051-prodali-sme-kalashnici-za-309-mln-v-irak-sauditska-arabia-i-afganistan?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Дава и отговор на някои въпросчета...
08 Юли 2016 06:21
Аз смятам, че активността на служител на ДДИ на САЩ в качеството му на български външен министър води наистина до много сериозен дисбаланс - на суверенитет, на национална безопасност, на защита на българските национални интереси и на национално достойнство.
08 Юли 2016 06:25
П.П. На по-разсеяните да напомня - активностите на друг един служител на чужди служби в качеството му на български външен министър само преди няколко дни ни ангажира с все по-нарастващ международен скандал около "геноцида в Ирак". Блеър се канят да го съдят, Младенов, тогавашния президент и военен министър, включили ни в този масов геноцид - кога?!
Де са асенгенчовците във форума и отвъд него да викнат "КОЙ". Де сте, бре? Де са ви роялите, циците, тоалетните гърнета, вувузелите?
08 Юли 2016 08:09
... позицията на България спрямо кризата в Украйна, по санкциите, по сигурността в региона на Черно море си остава непроменена... Нашата оценка за състоянието на геополитическите процеси остава непроменена.

Той и геополитически оценки дава
08 Юли 2016 09:53
Митов - 'sans changement'. Много е до́бър за диктор на бюлетина за нивото на река Дунав. Не знам обаче дали гласът му няма да пресъхне, ако нивото рязко се повиши по време на някоя Кримска война и някой 14-годишен Райчо преплува стихията...
08 Юли 2016 11:27
до о-в Оаху на Хаваите? Хонолулу е близо...

Хонолулу е на о-в Оаху.
Освен да съм ходил в друго Хонолулу.
08 Юли 2016 11:37
А, сетих се. Базата. Ма то целите Хаваи са една голяма база. И Кауай и Мауи, и Големия остров.
08 Юли 2016 12:25
Само като чуя, че НАТО бил източник или гарант за сигурност направо ми настръхва косата. Все едно НАТО не дрънчи от сутрин до мрак с оръжие по руските граници и не прави всичко по силите си, за да ни вкара в Трета световна война. И този нещастник Митов няма ли кой да го арестува най-накрая. Да арестуват направо всички НАТО-вски гъзолизци, митовци, ненчевци, плевнелиевци, пасита и пр. майцепродавци и чужди агенти преди да са успели да ни ликвидират държавата и народа. И изобщо това НАТО да се намери някой да го гръмне преди то да ни е гръмнало планетата.
08 Юли 2016 12:36
Гербераст Герберастов 08 Юли 2016 12:25

Коя дума от словосъчетанието – ‘български външен министър’ не е вярна? Георги Дренчев


08 Юли 2016 12:37
Като видя човек да обяснява с ръце, бързо си правя изводите.
08 Юли 2016 13:36
И този нещастник Митов няма ли кой да го арестува най-накрая. Да арестуват направо всички НАТО-вски гъзолизци, митовци, ненчевци, плевнелиевци, пасита и пр. майцепродавци и чужди агенти преди да са успели да ни ликвидират държавата и народа.

Е как си представяш на една окупирана територия някой да арестува наместниците на окупатора?
08 Юли 2016 14:23
Хонолулу е на о-в Оаху.


Хонолулу е близо до ЗАЛИВА! Аз по карта пиша.
09 Юли 2016 12:44
Плевнелиев, Митов и Ненчев на едно място!!! Косата ми настръхва от това.Какви ще са последиците за България!
Защо ли всичко това ми напомня политиката на Фердинанд в навечерието на Първата световна война?! Избрали сме си съюзници тогава най-вече заради това кой му е отпуснал личен заем, а сега кой ще ни възмезди най-добре.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД