Активни 367
Страници 18,309

НАКРАТКО

Третата

ракета в мъжкия ни тенис Александър Лазов (№489 в света) получи "уайлд кард" за квалификациите на "Мастър" турнира в Синсинати (САЩ, $3,6 млн.), които ще започнат през тази седмица.

Испанецът

Фелисиано Лопес спечели тенис турнира на червени кортове в Гщаад (Швейц, 520 070 евро). На финала поставеният под №1 в схемата Лопес победи финалиста от 2013 г. Робин Хаазе (Хол) с 6:4, 7:5 за 77 минути. Преди 10 години испанецът загуби на финала в Гщаад от Ришар Гаске (Фр). 34-годишният Лопес завоюва 5-а титлата в кариерата си при 14-ото си участие на финал. Трофеят му е първи от юни 2014 г. в Ийстбърн (Вбр).

Олимпийското

село на спортистите в Рио де Жанейро бе открито. Във всичките 31 блока ще живеят около 10 500 състезатели и 7000 технически лица. Общият брой на апартаментите е 10 160. На територията на селото има тенис кортове, футболни терени, басейни, клиника и тренировъчна зала.

Борецът

Нарсинг Ядав (26 г.) ще пропусне олимпиадата в Рио де Жанейро, тъй като е дал положителна допинг проба при извънсъстезателен контрол. Индиецът е бронзов медалист от световното през 2010 г. и трябваше да се бори в кат. 74 кг на свободния стил, където в Рио за България ще се бори Георги Иванов. Ядав ще бъде заместен от друг индийски борец в Рио.