:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 130
Страници 18,309
За един ден 1,302,066
Павилионите по спирките остават, минават към транспорта

Маршрутките в София с нови собственици за 7 години

До юли общината дава на концесия 36 линни
Снимка: СЕГА
Да започне процедура по обявяване на конкурси за концесия на 36 маршрутни линии в София за срок от 7 г., реши Столичният общински съвет. Става въпрос за най-дългите маршрутни линии в столицата, чийто срок за отдаване на концесия изтича тази година.

Целта ни е да определим абсолютно ясни правила, така че комисията да няма възможност да прави класирания по субективна оценка", коментира шефът на транспортната комисия Георги Василев. Той призна, че изискванията към кандидатите са завишени. Предимство ще имат офертите, включващи доставка на нови микробуси. Добре е те да са по-високи, защото вече е разрешено пътниците в маршрутките да се возят прави. Няма да има ограничение с какви автобуси да се кандидатства, обеща Василев. За всеки бус превозвачите ще плащат по 50 лв. на месец.

Никой кандидат няма право да сключи договор за повече от 1/3 от общия брой на автобусите на всички маршрутни линии.

Оферти се подават до 1 месец след обявяване на конкурсите. Георги Василев прогнозира, че договорите вероятно ще бъдат сключени в средата на юли. След това на превозвачите ще се даде 90-дневен срок за внос на автобусите. Срокът на договорите ще е 7 години, като превозвачите ще са задължени да поддържат микробусчетата в такова състояние, каквото са предложили в офертата. "Това не е битак, за да изкарва някой малко пари, това е част от транспортната схема на София, трябва да се спазват правилата и разпоредбите", коментира Василев. Затова и контролът щял да бъде много по-строг.

Търговската дейност по спирките да се запази, но те да минат под контрола на Столична компания за градски транспорт, реши още СОС. Досега спирките се стопанисваха от районните кметства. Надявам се сега да придобият по-общ облик, обясни кметът Софиянски. За следващата сесия на СОС на 26 май общинарите трябва да решат окончателно условията за разполагане на сергии на спирките. Целта е да не се пречи на движението и хората да могат безопасно да се качват и слизат от превозните средства, коментира Софиянски.
1011
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД