:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,807,300
Активни 259
Страници 6,289
За един ден 1,302,066

41.6% от българите са против поскъпване на водата

41.6% от българите не са готови да плащат по-висока цена за вода от сегашната. 36.2% пък са съгласни да приемат поскъпване на услугата, ако се подобри качеството, а 27.7% ще приемат повишение, за да се осигури по-добро пречистване с цел опазване на околната среда. Голям е и процентът на тези (24.1%), които са съгласни да има вдигане на цената, за да няма прекъсване на водоснабдяването. Това показва национално представително проучване на "Екзакта рисърч груп" сред 1500 българи в 98 населени места през февруари - март 2018 г., огласено от регионалното министерство.

Анкетата е по повод намерението на МРРБ да се повишат драстично глобите за кражба на вода. Идеята е санкциите за потребителите, които са се присъединили незаконно към мрежата или не плащат сметките си, да бъдат увеличени пет пъти. За тези, които не плащат и откажат да им бъде монтиран водомер, ще се предвиди възможността да бъдат изключвани от мрежата. За да се обезпечи достъпът им до вода, ще бъдат осигурени алтернативни възможности - чрез обществени водоизточници. Кражбите на вода се смятат за основен проблем на ВиК услугите от 16.7% от анкетираните. Повече потребители са загрижени за качеството на водата - 22.7%, и за уличните течове - 21.8%.
1133
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД