Киностудиото DreamWorks започва разработката на най-новия си филм - "Синдбад: Легендата на седемте морета", използвайки Linux софтуер. Компанията ще си партнира с Hewlett-Packard, използвайки нейни сървъри за обработка на графичната информация. Общо 250 компютъра са използвани за обработката на всички изображения и сцени във филма.
DreamWorks показа за пръв път възможностите на софтуера с отворен код при създаването на популярния анимационен филм "Шрек", в който също бяха използвани HP сървъри. За другия си филм "Спирит: Жребецът на Кимарон," аниматорите на DreamWorks вече използват Linux на работните си компютри за рисуване и раздвижване на героите. "Синдбад" се очаква да бъде окончателно завършен идната седмица. Филмовото студио в момента подготвя и "Шрек 2".
При все по-нарастващите изисквания на "дигиталния Холивуд" Linux е предпочитана среда за разработка на графични изображения от големите филмови студия, заради по-високата си производителност, възможностите за конкретни настройки и по-евтината поддръжка. Linux работните станции на DreamWorks са базирани на Intel-ски процесори и специална конфигурация, позволяваща използването на две графични карти, което ускорява автоматичното изрисуване на 46 рамки в секунда. Такива машини използват и компании, лидери в сферата на компютърната анимация, като Industrial Light and Magic и Pixar.
Текст снимка: Малцина знаят, че зад динамичните сцени в "Шрек" стоят мощни машини, работещи със софтуер с отворен код.
Текст снимка: Кончето Спирит на работната маса, преди да бъде анимирано.
|
|