Ние имаме добър капитан, който успя да събере добър екип (правителството на НДСВ - б. р.). Все пак в началото ние бяхме хора, които дори не се познавахме помежду си, не се бяхме виждали, което мисля, че се случва за първи път в най-новата ни история - министрите на едно правителство да се запознаят за първи път в заседателната зала на Министерския съвет. Но успяхме от този екип от експерти в края на краищата да сглобим един, бих казал, прекрасен екип.
Почти не мога да се сетя за правителство в най-новата ни история, в което никой от министрите, които са влезли в кабинета, да не е бил преди това министър. Така или иначе бяхме хора, събрани по експертен признак, и при наличието на добър капитан, добър треньор нещата стават.
През последните месеци много ясно се виждат резултатите от работата, която свършихме. Виждаме и това, че тези резултати се оценяват много по-добре от хората, постепенно расте популярността на правителството и съвсем заслужено, бих казал. А знам, че до деня на изборите ще има и много други резултати, които ще излязат наяве. Така че аз не се съмнявам, че ще се представим далеч, далеч по-добре, отколкото някой си представя сега - по същия начин, както това се случи през 2001 г. В момента има една
конкретна работа, която трябва да бъде продължена. За тази
работа трябва конкретен екип от конкретни хора. Опасявам се, че не виждам никъде из другите политически сили подобни екипи.
Подобен екип имаше до голяма степен в средите на СДС през 2001 г., но след като се раздели СДС на три основни части - между г-н Костов, г-жа Михайлова и г-н Софиянски, този екип се раздели както между тези три части, така и четвърта голяма част от него дойде към НДСВ. Това от страната на СДС. От страната на БСП - г-н Станишев е наистина един много симпатичен, чаровен, мил млад човек. Той има същите онези качества, които избирателите вярваха, че има и неговият предшественик Жан Виденов, но за съжаление при него няма екип. Той се опира на същия екип, на същите структури, на които се опираше и Жан Виденов. И точно поради това не виждам никакъв шанс за възможност такъв екип да доведе докрай реформите, които ние започнахме, по-точно реформите, които ние продължихме. ("На 4 очи", Нова телевизия)
Пасе прогресивно развива психическо заболяване.
Вика му се неадекватност.















