:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,295,886
Активни 506
Страници 3,454
За един ден 1,302,066

Napster измисли нова защита за музикални файлове

След многобройни съдебни процеси за авторски права Napster бе принудена да обяви наскоро новата си система за филтрация на музикални файлове чрез акустични "пръстови отпечатъци". Технологията се казва "TRM" и е дело на компанията Relatable. TRM разпознава музикалните файлове, като анализира акустичните особености на звуковия сигнал и му изработва графичен аналог, чрез който по-късно се осъществява идентификацията му в мрежата. Разбира се, такъв ексцентричен похват оставя след себе си доста въпросителни за техническата реализация.

Новата система е поредният опит на Napster да се спаси от многобройните атаки от страна на звукозаписната индустрия, че ощетява изпълнителите и продуцентите, като разпространява музика без платени права. С TRM се цели още и да се избегне досега действащата p2p /peer-to-peer/ технология, чрез която се теглеха музикални парчета от мрежата. "Новата програма ще регистрира перфектно милионите музикални файлове, като за всеки от тях ще бъдат предварително платени авторски права", уверява изпълнителният директор на Relatable.





Сн.:Napster.gif

Текст под снимка: Неотдавна Napster получи списък с около 35 хил. музикални записа, които трябваше задължително да изключи от системата си за безплатен обмен на файлове.
846
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД