Общо 438,770,686
Активни 271
Страници 18,309

Пловдивските аматьори с бронз в Чехия

Аматьорската пловдивска формация, представяна от Иван Вуцов като национален отбор, взе бронза на провеждащия се в Чехия турнир за Купата на регионите. Нашите загубиха в последния си мач в групата с 0:2 от тима на домакините - Централна Моравия. Съперниците ни вкараха гол точно преди почивката. Българите натиснаха през втората част и Камбуров дори нацели напречната греда, но чехите направиха 2:0 в 75-ата мин.

Воденият от Тенчо Тенев тим, останал 2-и в групата, получи бронзовите медали, почетна грамота и рекламен екип на УЕФА, заедно с отбора на област Мадрид, без да са играли помежду си мач за 3-то място. "Наказаните Венцислав Витанов и Стоян Терзиев и контузиите оказаха влияние върху крайния резултат", коментира Тенев.

Президентът на Аматьорската ни лига Румен Вълков пък бе в чудесно настроение след срещата: "Мисля, че представянето ни беше добро. Тодор Радомиров, Мартин Камбуров, Веско Димитров и Владислав Ямуков оставиха отлични впечатления".

На финала за купата ще спорят Централна Моравия и регион Брага (Порт).