Активни 202

НАКРАТКО

Спортният репортер

на в."Сега" Димитър Михайлов спечели второ място в тенис-турнира за купата на "168 часа" в курорта Русалка, след като отстъпи на финала пред Георги Дончев (Нова телевизия). В двойка с Явор Геронтиев ("24 часа") нашето момче стигна до 1/2-финал.

Втора титла

поред в подгряващи турнири за "Уимбълдън" спечели Лейтън Хюит (Авл) след като на финала в Ден Бош (Хол) срази с 6:3, 6:4 Гилермо Каняс (Арж).

Националният ни отбор

по кърлинг спечели две победи - над "Лугано" (Швейц) и Русия и записа две загуби - от канадски клубове на Откритото първенство на Италия в Кортина Д'Ампецо ($ 250 000). Така нашите са 10-и от 36 отбора и участват в разпределението на наградния фонд.

Оскар де ла Оя

си върна световната боксова титла в кат. "суперперо" (версия Световен боксов съвет), след като в Лас Вегас би по точки в 12-рундов мач Хавиер Костилехо (Исп). Това бе 34-а победа от 36 боя за американеца, който на 28 г. стана втория боксьор със световни титли в пет категории. Другият е Шугър Рей Леонард (САЩ).