:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,688,636
Активни 752
Страници 31,201
За един ден 1,302,066

41% от чиновниците още се жалват от политически натиск

Снимка: БГНЕС
Министърът на държавната администрация Николай Василев представи проучването на "Прозрачност без граници", според което 84% от чиновниците недоволстват от ниските заплати.
41% от служителите в администрацията продължават да твърдят, че към работата им се оказва политически натиск и смятат, че опитите за въздействие са съществен проблем пред административната реформа. Това сочи проучване на "Прозрачност без граници", представено вчера. То е направено в периода 15-30 август 2006 г. и е първи етап от по-мащабен сондаж за прозрачността и почтеността в държавната администрация. Следващата стъпка са анкети на входа и изхода, чиято цел е да установят как клиентите оценяват работата на чиновниците.

Едва 7% от служителите проявяват интерес и смятат за полезно обучението срещу корупция. Според проучването като най-необходими се сочат курсовете по чужд език, към тях проявяват интерес 36 на сто, а 24% искат да се обучават по информационни технологии.

84% пък се оплакват от ниското заплащане в администрацията, а 76% смятат, че липсата на мотивация е пречка за реформите.
6
1458
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
6
 Видими 
21 Септември 2006 07:45
Как могат да се оплакват, при положение, че това е смисълът на демокрацията - народът избира политици, които да управляват? Ако администрацията управлява сама, това е нещо съвсем друго. Фактът, че политиците, които сме избрали, са некачествени, не променя деморацията. Трябва и е правилно политиците да управляват.
21 Септември 2006 10:16

Много са занижени процентите:
Липса на мотивация - няма мотивация не само сред чиновниците, но и сред всички работещи и причините са ясни - мизерните заплати и липсата на удовлетворение от това, което си направил.
84% се били оплаквали от ниското заплащане, а останалите 14% защо не се оплакват - или участват в схеми за корупция или са шефове с многократно по-голямо заплащне, а най-често и двете.
Политически натиск - ами той идва и по друг път и не се усеща от чиновниците - за шефове се назначават "наши хора" и те нареждат какво и как да се прави.
21 Септември 2006 12:28
Перфектен 'тайминг' за проучването, поздрави за това на ПБГ и на О.Минчев
21 Септември 2006 12:35
Драги Добри Божилов,
С твое позволение изразявам несъгласие да се равнопоставя администрацията с 'политиците'. Базисната логика е, че в администрацията работят експерти и като такива те знаят най-добре как да си изпълняват задълженията (това е изпълнителско ниво). При смяната на управленеца (политиците) се дава възможност да се приложат някои нови стратегии, както и да се коригират някои остри отклонения. Но в никакъв случай не е редно политикът да се меси в ежедневната работа. А точно за това става въпрос.
21 Септември 2006 13:48
Извинявай! Че той политикът у нас що става политик? За да се меси, да оказва натиск и да пречи чрез бюрокрацията, та белким активното население стане пишман и "смаже лапата" та работата да върви по-лесно! Виж що адвокати, лекари, инженери, учени, писатели, артисти се тъпчат в Народното събрание за ~ 1500 лв заплата! Що не печелят от "основния" занаят, щото в бюрокрацията им е по-леко!! Инж. Софиянски, беше 10 г. кмет за да си купи Алиса самолет! Ако беше само инж. щеше да си купи тротинетка /най вероятно/! Затова и огромен ~ 116 000 души чиновнически апарат и безкраен разрешителен и лицензионен режим, и ~ 42% от БВП се прерадпределя пак през бюджета, сиреч бюрокрацията и схемата по-горе!? Много чиновници малки заплати, то не може и да бъде иначе!!!
21 Септември 2006 16:39
"41% от чиновниците още се жалват от политически натиск"
Мен лично най много ме подразни това "ОЩЕ".
Как още бе хора, искате да кажете че това ще отмине ли?
Който и да дойде на власт, първата му работа ще е да си намърда нови шефове по възловите места. Иначе как ще краде, пардон, ( уф че лоша дума), как ще разпределя фондове.



Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД