:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,664,457
Активни 415
Страници 7,022
За един ден 1,302,066
Писмо от "България" 1

Бонапартизъм

Руският митрополит Кирил поиска Русия отново да стане православна монархия. Фантасмагория. На пръв поглед - бонапартизъм. Но на втори поглед - параван за конституционни промени. Които едва ли ще се осъществят.

Кремъл и законодателите излъчиха противоречиви сигнали:

- Въпросът за трети или удължен мандат на Вл. Путин не стои (Дмитрий Песков).

- Вл. Путин ще остане президент, ако бъде ревизирано конституционното ограничение за два мандата. Или ако четиригодишните мандати станат пет или седемгодишни (Сергей Миронов).

Влезе в сила закон, забраняващ на неруските амбулантни търговци от отцепилите се мюсюлмански републики да продават стоките си на руските пазари. Това стана след низ инциденти (в северния град Кондопога чеченци убиха руснаци). Нарекоха закона популистки и "нацелен" към бъдещите избори. Но знайно е, че неруските мафии изтръгват от местните руски производители процент за посредничество. Което завишава цените.

Във Великобритания и Франция се заформиха законодателни инициативи имигрантите да имат някакъв езиков и културен минимум, изключващ вярвания, че хиндуизмът дели хората на парии и други секти или че Коранът узаконява робовладелството (защото казва "Аллах ще възнагради роба, който е верен на своя господар"), или изисква от мъжа да бие жените си, ако те са непослушни, или му дава право да се смята за разведен, ако три пъти каже "Не ща те! Не ща те! Не ща те!"

Наполеоновите войници нарекли Любляна "La bien aimee". В Словения до ден-днешен няма джамия. Макар че конституционният съд позволи построяването й, словените гласуваха тя да е без минаре, защото то не би се вписало в една европейска градска среда.

Бонапартизмът е метаморфозираща държавност. След Френската революция през 1789 г. и след екзекутирането на Луи ХVI и Мария-Антоанета през 1793 г. имало по едно време "консулат". Наполеон станал консул, после пожизнен консул и накрая император (от 1804 до 1815 г.). После, през 1848 г., бонапартистите помогнали на племенника му Луи Наполеон Бонапарт да стане президент на Втората френска република и император през 1852 г. Тогава Карл Маркс написал (в "Осемнайсти брюмер на Луи Бонапарт"): "Историята се повтаря. Първо като трагедия, после като фарс."

Сега бонапартизмът в Русия е по-малко вероятен, отколкото беше преди Путин. За руския бонапартизъм се заговори, когато в Москва плъзнаха слухове, че генерал Борис Громов (който изведе последните руски части от Афганистан) може да посегне към властта. Но той седна зад бюро във военното министерство.

Отново се заговори за бонапартизъм в Русия през юли 1994 г., когато в интервю пред "Известия" генерал Александър Лебед каза: "Какво толкова е направил генерал Пиночет; той просто въведе ред в Чили". Тогава Борис Елцин му предложи своето място след 2000 г. Но чак до смъртта си Лебед управляваше Красноярския край, без да стъпи в капана на "цар Борис".

През 2000 г. дойде Путин. Възобнови се военното обучение в руските училища. Въведе се 50-процентно увеличение на военните доставки. Нарасна оръжейният износ, обогати се оръжейният каталог. Горбачов и Елцин бяха раздържавявали, бяха раздавали автономии, но Путин централизираше.

През март 2000 г. Владимир и Людмила Путини заведоха Тони и Чери Блеър на опера в Петербург. Операта беше "Война и мир". В тази творба Прокофиев слива темите Сталин против Хитлер и Кутузов против Наполеон.

Разговори за руския бонапартизъм тепърва ще има. Но те ще са за империята "Газпром" и нефтените магнати и контранастъплението им за отвоюване на предадени или продадени позиции.

"Всероссийское общество охраны природы" било учредено през 1924 г. Излиза, че една от най-старите природозащитни организации в света е руска. В това има горчива ирония. Великите строежи на комунизма бяха велики насилия над природата - пресушаването на Аралско море, замърсяването на Байкал и т.н. Но в началото на 2007 г. природозащитници като Дмитрий Лисицин дадоха на Русия повод да блокира операциите на "Royal Dutch Shell" и "Exxon Mobil" на остров Сахалин. Което е мъничък епизод в ревизирането на доминиращото участие на западни компании в извличането на руските нефтени и газови богатства, договорено през 90-те години, когато барел нефт струваше $15.

В България нямаше съпротива срещу проекта за тръба Бургас - Александруполис. Доколкото имаше възражения, те бяха примитивно политически, не екологически. Горчивата истина е, че всяка тръба, всеки терминал е опасност от екологична катастрофа и затрива природа, която си отива безвъзвратно. Но и бонапартистко лицемерие нямаме като хората.
54
7954
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
54
 Видими 
04 Април 2007 01:08
Да махат нефта братушките и да си гледат природата! Какво са напускали разни чужденци да им взимат нефта...
04 Април 2007 02:45
Да бе, Димитри! Хунтата малоумни ленинградски ченгета са точно бонапартисти. А пък секцията на ченгетата от БТА са перонисти, но за сметка на това Гоце е голист.
04 Април 2007 03:08
Едни се борят да минават тръбите през територията им/Полша/, а други се борят да НЕ минават тръбите през територията им/СДС/! Е?!
А тръбите са заради бензина и дизела за колите! Спрете колите на бензин и дизел- и ще спрат тръбите!
Да, ама GM не ще да спират колите! Защото... "Каквото е добро за GM, е добро за Америка!", нали...!!!
НЕ "Бонапартизъм", а "Интересизъм"!
04 Април 2007 03:16
Колкото повече тръби през България - толкова по-добре.
04 Април 2007 03:25

Бонопартизам е комичната форма на комунистическото управление.Те стояха на влас благодарение на армията съда и полицията Но Не и със подкрепата на масите.
04 Април 2007 03:47
Трагедията на Русия е че поради културно-исторически натрупвания не може да съществува в условията на истинска демокрация, а без демокрация няма как да се изгради демократична култура и да се отвори път към успешна за Русия демокрация.
*
Изборът на Русия е сведен в ограничения диапазон между добрият и лошият цар.
С Путин Русия случи на добър цар, но няма никакви гаранции за следващите.
04 Април 2007 04:08
Велика сряда е!И Димитри е велик днеска-какви крошета само!И Русия е велика и по-велика нека става, само да не е за наша сметка!!
А сега, като ще надойдат едни червеногъзи ливадарчета , такова цвъкане ще падне-не ми се мисли!!
04 Април 2007 04:36
Колкото да се зевзечат пещерняците Русия оцеля а имаше и варинт да не оцеле при по умни Храсти в Дисивил, ама не би. Сега пак ще я слагаме в сметката па ако умниците докарат нефта до $100 малее руснаците ще минат на постоянен запой с мезе черен хайвер.
Държава с размери на Русия няма начин да се управлява много демократично, е то има ама почти никой не доволен като в Индия...
04 Април 2007 04:51
Държава с размери на Русия

el mojado,
не в размерите, а културата на Русия е проблема и тук престъплението е на Петър I, който изкриви естестваното й развитие, вкарвайки промишлеността във феодалните порядки.
Ако Русия не бе изпуснала 18 век., то сега може би бихме имали една велика демокрация. Не бихме имали и Сталин. ....Но това е друга тема.

Редактирано от - ole-le на 04/4/2007 г/ 04:52:28

04 Април 2007 07:44
Бат Джимо, просто ти свалям шапка!
04 Април 2007 08:12
Почти всяка демокрация стига до империя, която после пък се разпада под ударите на нови демократи..., само Русия оцелява, що ли ?! Бре, този Путин и Димитри респектира, а он е видял и тако и вако...Нейсе
04 Април 2007 08:38
Малко Дмитрий е пресолил темата за екологията. Като Русо да се върнем в първобитно-общинния строй с девствена природа.
И това: замърсяването на Байкал и т.н. не е вярно. Мои олеги-германци бяха ходили през 80-те в Иркутск на конференция. Разказ2ваха ми, че в Байкалското езеро на километър дълбочина можела да се наблюдава и флора и фауна. Толкова бистро е било.
От друга страна в Новосибирск видях така нареченото Обско море- това е едно огромно изкуствено езеро на река Об, което дава енергия, поминък, отдих и екологическо равновесие този район.
Борбата на еколозите у нас трябва да бъде срещу безрасъдната сеч на горите у нас за печалба. Това впрочем е световен проблем.
Когато бях във Франция можеш да видиш по Лазурния бряг самолети-цистерни, които гасят горските пожари по брега. Тъй като тези места са изключително апетитни за строежи на туристически обекти, тези пожари се правят за да се обезлиси даден район и след това да се застрои.
04 Април 2007 08:43
Някой беше казал:"Една държава трябва да бъде достатъчно голяма, за да се противопоставя на всеки, който иска да я завладее или да откъсне територии от нея и достатъчно малка, за да е в състояние да опазва собствените си граници."

Редактирано от - Zmeja на 04/4/2007 г/ 09:15:34

04 Април 2007 09:03
Абе, не знаех, че Бонапарт бил партизам. Кога е било това, преди девети или след Въртелоо
Проблема на руснаците е че са големи нацисти, по големи от германците през 39-та, няколко пъти съм правил въргал след като им кажа, че пишат с Българската азбука пък някой зевзек от техните ми отвърне, че и таджиките казали че били открили колелото . Национализма доста ги комплексира защото хем са велики, хем живеят като скотове и хем не разбират защо аджеба е така. Това си е техен проблем разбира се, но ако земат да станат и фашисти... тогава не ми се мисли, колко поразии могат да направят
04 Април 2007 09:14
"Руският митрополит Кирил поиска Русия отново да стане православна монархия. Фантасмагория. На пръв поглед"!?-започва Димитри/й/.А после продължава с темата за бонапартизма:"След Френската революция през 1789 г. и след екзекутирането на Луи ХVI и Мария-Антоанета през 1793 г. имало по едно време "консулат". Наполеон станал консул, после пожизнен консул и накрая император (от 1804 до 1815 г.)."и "Сега бонапартизмът в Русия е по-малко вероятен, отколкото беше преди Путин"
P.S.Спомням си времето , когато путин се правеше на един парад на АЛЕКСАНДЪР III, или на герой от един съвременен руски филм.
04 Април 2007 09:23
"..в Петербург. Операта беше "Война и мир"..."- разказва Димитри.
В етом мире все ест возможно.
P.S.Към Русия винаги е имало, различно отношение от отношението към останалия свят.Времето е дадено и преброено, но Русия не може да съществува без останалия свят.ФАКТ!?
04 Април 2007 09:35
"И това: замърсяването на Байкал и т.н. не е вярно. "

Вярно е. А още по-вярно е , че са ликвидирали и Аралско море от простотия. Всички видяхме по БТВ пресушеното море и корабите в пустинята. Той руският "гений" умора няма.
04 Април 2007 09:49
Автора........... , може си го!!!!
04 Април 2007 09:53
Присъединявам се към Her Vasko - Димитри Иванов - браво !
04 Април 2007 09:57
Абе патриарше НикифорОФФ ти еврейски равин ли си или патриарх православен, щом БТВ ти е конфесията и прозорец към света...Пфу-у-у бива манипулативни писания, ама ти си "връх" бре...
04 Април 2007 10:04
Да вмъкна нещо.Когато попитаха наш добър архитект коя балканска столица най му харесва, човекът каза Любляна и поясни, че е хубава, защото словенците били по-близко до ония, които са по-умни от нас.
04 Април 2007 10:27
Абе патриарше НикифорОФФ ти еврейски равин ли си или патриарх православен, щом БТВ ти е конфесията и прозорец към света...Пфу-у-у бива манипулативни писания, ама ти си "връх" бре...


Споко бе Мильче,
Аралско море е пресушено още преди да се чуе за глобалното затопляне, преди да има бТВ, че и преди да свиеш стоте кинта на каруцаря, ако щеш.
04 Април 2007 10:36
"...В тази творба Прокофиев слива темите Сталин против Хитлер и Кутузов против Наполеон..."

Уважаеми Димитри "Джимо" Иванов,
Хубаво е умен човек да коментира различни теми, но прескачането на границата на глупостта често разваля впечатлението на читателите както мухата във вкусната супа.
Единственото общо между операта на С. Прокофиев по романа на Л. Толстой и Сталин с Хитлер е, че тя е написана в периода 1941-1945 г. Никъде в нея по никакъв повод авторите на либретото Мира Менделсон-Прокофиева и С. Прокофиев не търсят аналогия с двамата "герои" от ВСВ. Още по-малко, предполагам, че бихте намерили подобна в написания през 19 век роман на Толстой. Освен ако не търсите много силно. [/quote]
04 Април 2007 10:38
Сега, Димитри, отново говори наизуст. Абе не знам защо мисля че го прави нарочно, но никога не си подготвя като хората фактите.
Говори за Громов че бил във военното министерство, ама той е губернатор на Московска Област. Говори че Байкал бил замърсен а не знае че той е най-чистото езеро в света.
Арал е друга история, но то не е в Русия а е в Казахстан и Узбекистан.
Но най-голямата ми забележка е че прокарва тезата за Бонапартизма в Русия.
В Русия всичко може да има, но никога не може военните да вземат власта. Просто исторически няма такъв филм. Винаги политическата власт е била в ръцете
или на царя и дворяните или на болшевиките, а военните са само инструмент, и то дори не най-важния. Най-важния инструмент бяха службите.
И ако Димитри искаше да е точен трябваше да разсъжадава не над темата Бонапартизъм, а да кажем Кагебизъм
Защото за пръв път в цялата история на Русия, службите от инструмент на политическата власт, станаха самите те политическа власт.
Греъм Грийн, беше казал че само човек от тях може да управлява Русия с ум и разум. И се оказа абсолютно прав.
04 Април 2007 10:48
Димитри - "Дерсу Узала"
04 Април 2007 11:19
ди,
"Не ща те! Не ща те! Не ща те!"
04 Април 2007 11:26
ЗИП,
Формално за втори път - Андропов не беше просто полковник, а шеф на КГБ. Година две се задържа преди да го гръмнат. И е установил тенденцията. За парлама почна с алкохола и твърдия курс към САЩ. Но е посочил Горбачов за приемник. Човек на службите връща топката уж при цивилните гарги - но изборът се оказа лош. После цивилната гарга Елцин връща топката в службите - какъв ли се е оказал този избор? Истината е че топката си е стояла в едни и същ отбор през цялото време. Както се казва на другия отбор са му скрили топката.
04 Април 2007 11:29
добра статия но той дмитрии си е класика в журналистиката.
пулицър - пулицър
04 Април 2007 11:42
9 век (800-900) е забележително време в Европа - тогава се създават голям брой от сега съществуващите държави. Основна причина е разпадането на империята на Карл Велики.
Така през 20 те години се създават Хърватия и Великоморавия, която пък е предшественик и база за създаването на Чехия.
Още в края на 8 век и в началото на 9, под натиска на Карл Велики за първи път се консолидира и Дания. Там следва разпад през 20те, но началото е вече поставено.
Също през 20те се постига и първото трайно обединение на англо-саксонските кралства в Англия в единна държава.
В средата на века пък на север се обединяват държавите на скоти и пикти и се създава Шотландия.
През 60те е началото на Русия и на Сърбия, също така.
Да не се забравя, че 843г. (Споразумението при Вердюн) се счита за начало на съвременните държави Франция, Германия и Италия.
В края на века пък се създава и Унгария и започват държавообединителните процеси в Швеция и Норвегия.
От всички тези държави най-голямо разширение като население и територия (в абсолютни и относителни стойности) е постигнала Русия.
04 Април 2007 12:06
Потапов, прав си за Андропов, бях го изпуснал. Обаче той нямаше размах като Путин, беше стар и въобще си беше комунист та дрънка.
При Путин всичко е в ръцете на службите- политика, икономика и дори отбрана. Иванов беше дълги години министър на отбраната и военните това го приемаха доста болезнено. Над 80% от висшия и средния ешелон чиновници изхождат от тези среди. За Елцин няма какво да коментирам, типичен руски провинциалист от Екатерининбург. Та дори само визуално не може да стъпи на средния пръст на Путин и Иванов. Примерно в центъра на Берлин Елцин ще изглежда като марсианец. Докато аскетичните физиономии със странен блясък в очите на другите двама господа идеално пасват на рационалния и прагматичен вид на западния европеец.
Путин е изключителен бизнесмен, без никакъв проблем може да управлява която и да е транснационална компания. Иванов също. Въобще КГБ е висша школа.
Затова старите партийни кадри с вид на колхозници, гледаха с такава завист на тях. И затова доста често тези рицари на плаща и кинжала осъмваха нейде из Сибир. Но като че ли палачинката се обърна.
А за военните остава да си гледат тяхната кошарка и да не се бъркат там, закъде то нямат интелект. Руския военен е съвършенния военен в смисъл че съвършенно безпрекословно изпълява заповедите на политиците, независимо дали ги одобрява или не. Но от него никога няма да стане Пиночет.
04 Април 2007 12:10
... май не върви нещо, ДИ ...
(снимка: натиснете тук)

Редактирано от - Старшината на 04/4/2007 г/ 12:17:28

04 Април 2007 12:24
*****

Натиснете тук, за да разберете как да кирилизирате мнението си

Редактирано от - bot на 04/4/2007 г/ 12:28:48

04 Април 2007 12:24
Нищета агитпропска. Кандило с пикня не гори, нещо по-енергийно сипете.
04 Април 2007 12:25
И отново философския въпрос дали чашата е полупълна или полупразна. Демократизира ли с руската президентска република, как и доколко.
Аналогиите са забавни, при това гарнирани с конспиративни теории и пикантни нюанси. Де факто-президентската република е демократична форма на управление с многопартийност и независими медии, както в Америка така и в Евразия. Даже и у нас не липсват наблюдения и аспирации в тая насока
04 Април 2007 12:44
Забавная репродукция, на Сашу Белого похож
04 Април 2007 13:13
exx.. широка е руската душа, стига да не е гладна
04 Април 2007 14:05
Европейското и отдалеч го отличаваме , руското - тоже ... По-трудно става , своето да познаем ...

04 Април 2007 14:36
наполеон буонапарте, на корсикански nabolione или nabulione, заради рогозката, на която бил роден, родил се толкова бързо, че майка му мария-летиция рамолино нямала време дори да легне на легло, ако съдбата дава с рогозката знаци, значи все няма да успява да свърши всичките си задължения или да угоди на многобройните претенции към него, после темпераментното момче, наричали rabulionе, разрушител или намесник, дарен с феноменална памет и работоспособност, остър ум, военен и държавнически гений, дипломат, артист, с харизма и обаяние, дал име на епохата си, рядко радостен бил, строил нетрайна империя, англичаните наричал нация от продавачи и готвел нахлуване, морски господари били, загубил и срещу русия, сухоземните, разрушил феодализма, искал да остане в паметта с наполеоновото право, основа на западните демокрации, тайнствено умрял шептейки жозефина и франция, поискал в завещание сърцето му да изпратят в париж, построили му триумфалната арка....

Редактирано от - Пейчо Пеев на 04/4/2007 г/ 15:19:24

04 Април 2007 15:07
.. ха! Пейчу! ... съвзел се е ...
04 Април 2007 15:20
Старшина, имаш грешка: Пейчо изобщо не е мръднал. Всъщност си е останал мръднал.
04 Април 2007 15:23
стара тема е, от 6.10. 1999....
Но бонапартизмът ще е горчиво признание за провал. Така че, ние ще разсъждаваме добър или лош е за Русия и света бонапартизмът, когато и ако той настъпи. А тези, на които винаги всичко им е ясно, няма да се колебаят.
Автор: Димитри ИВАНОВ
04 Април 2007 15:34
рядко удоволствие сте, по детски привързани, трогателно обединени в самота .... цветята, макар и свързани по-скоро с дивото, не символизират един строго установен статус на девойката или на семейната жена, времето от излизане на първия и преди влизането на втория, със своята нетрайна хубост и аромат те разкриват превръщането, усвояването и интегрирането на момата към културата
04 Април 2007 16:08
oIo,
04 Април 2007 17:11
зад идеологемата бонапартизъм като абсолютна власт в монархия построена върху революция, режим, който се опира на твърде широк и противоречив социален спектър, със смътна и неопределена политическа програма, стои всъщност мъж, подкрепян от съдбата, наполеон настоявал, че е запазил постиженията на френската революция и ги е предоставил за ползване на всички страни в името на благото на цяла европа, неговата цел, била да създаде европейска държава, една федерация на свободните народи, във всички нови държави, създадени от императора, етикетът на наполеон бил приет като закон, феодализмът бил премахнат, и свобода на вероизповеданието била разрешена освен испания, всеки щат имал конституция, която осигурявала правото на мъжете да гласуват, и парламент, в който на разположение имало харта с правата на човека, наполеон изисквал от всички държави административни и съдебни системи, подобни на френските, училищата били под едно централизирано управление, предвиждали се и безплатни обществени училища, висше образование било достъпно за всеки квалифициран, независимо от класа и религия, всеки щат имал академия или институт за популяризиране на изкуствата и науките, учените и хората на изкуството се радвали на добро обществено положение, почит и завидни заплати, конституционното правителство останало само обещание, но се наблюдавал прогрес и подобряване на жизнения стандарт
наполеон бил човек, воден от властта, никога защитен, никога доволен, граждански служител с огромен капацитет, който променил френските институции и се опитал да направи същото с цяла европа, давайки единен закон на континента, и каквато и да е истината си остава герой за французите и мъченик за света, а трагичната му съдба дълбоко потресла съвременните художници, музиканти, поети, давайки обилна храна на романтизма, разцъфнал в европейската култура на последващите десетилетия
04 Април 2007 17:34
Всъщност бонапартизма, не е нищо ново.Присъщо е на комунизма, и пост комунистическите общества.Мечтата на всеки плебей е да стане патриций, а исторически е възможно да се получи , както показва историята най-пълно само при комунизма.Но въпреки историята, биологията и генетиката, показват, че естествения отбор и наследствените гени векове са определяли, кастовото разделение!ФАКТ.Иначе си спомням, как в казармата на шега , имах неблагоразумието пред умствено ограничен команден състав, да цитирам Наполеон, а именно, че в ранцата на всеки ефрейтор се крие маршалския жезъл.Резултат беше, че не ме направиха ефрейтор.Та и едно време при комунизма нашата армия се влияеше от бонапартизма.А всъшност ние с моя взоведен командир тогава изобщо не се натягахме за нашивки.А най смешното е, че онези натегачи, които в последствие оставиха армията, да стане 40 000 човека
, казваха за нас двамата , че сме били издънки.Странни са хората!Старнен е и света.Да би мирно седяло, не би чудо видяло.
P.S.А пропо тази година се навършват 139 години от рождението на последня Руски Император-мъченик НИКОЛАЙ III. Не знам какви празници ще има в Русия, но се чудя как ли ще бъде отбелязана 100-годишнината от злощастната му кончина.Иначе съм абсолютно убеден, че свят в който не се спазват човешките права е абсолютно безсмислен и не трябва да съществува.Защото всеки трябва да получи това което по право му се полага, и което сам си е заслужил!
И как може да стане ТОва?
04 Април 2007 17:51
*****

Натиснете тук, за да се запознаете с Правилата на форума (т.1.1)

Редактирано от - bot на 04/4/2007 г/ 17:58:53

04 Април 2007 20:03
Ами да бре пламналакафа"дар", комунизма е от преди 2000 години, още от ЕклЕсиаста...Ха Ха.
04 Април 2007 21:06
Когато попитаха наш добър архитект коя балканска столица най му харесва, човекът каза Любляна и поясни, че е хубава, защото словенците били по-близко до ония, които са по-умни от нас.
Бях в Любляна за един ден. Пълно разочарование. Прилича на наш окръжен град. Бил съм и в Загреб. И той е малък, ама по-има вид.
Да не се забравя, че 843г. (Споразумението при Вердюн) се счита за начало на съвременните държави Франция, Германия и Италия.
Съвременните Германия и италия са създадени преез 60-те години на 19 век. Това, което е създадено през 9-10 век е Свещенната Римска империя на Германската нация.
04 Април 2007 21:30
Абе къде са Турски и Бай Асен да изкоментират що е писал Джимо за корана? Е то бива, ама неверник да цитира корана си е направо върха на... минарето, така да се каже.
Добра статия.
04 Април 2007 22:37
Ε κ κ λ η σ ι α σ τ ή ς , Еклесиаст, заради много заемки от арамейски и староперсийски се датира след като йерусалим е превзет от вавилонските войски през 587 пр.н.е.... по това време три основни сили се стремят към световно господство асирия, вавилон и египет, до този момент асирия е властвала безмилостно над света цели триста години, но вече започва да отслабва, а вавилон набира мощ, египет, която е била световна сила преди хиляда години, се амбицира за възвръщане на загубената си позиция, но през 612 г. пр. Хр. асирийската столица ниневия пада под ударите на вавилонската армия, през 605 г. пр. Хр. египтяните понасят фатален удар, и след завладяването на асирия и египет, навуходоносор насочва яростта си към ерусалим, после, в продължение на седемдесет години вавилон е неоспорим господар над целия свят
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД