:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,682,831
Активни 634
Страници 25,396
За един ден 1,302,066
сметки

Казусът "Желева" зависи от сложен баланс на интереси в Брюксел

Справедливо или не общото впечатление от представянето на българския кандидат е като за бедствие и затова премиерът Борисов трябва да предложи нов еврокомисар
снимка: БОРИСЛАВ НИКОЛОВ
Независимо че отчита, че Желева до известна степен е станала жертва на умишлено създадени трудности, авторитетното издание "New Europe" я съветва да се оттегли от 4 дни насам за втори път , защото впечатлението за провал от изслушването й е много силно.
Президентът на ЕС Херман ван Ромпой свика европейска среща на върха на 11 февруари за икономическата криза. Това е срокът, до който председателят на ЕК Жозе Барозу има моралното задължение да представи новата си комисия, одобрена от ЕП и напълно функционираща. В противен случай какво ли послание ще получат половин милиард европейци в момент, когато доходите им се свиват, губят работата си и мизерията настъпва с пълна сила. Що за структура е този Европейски съюз, който не е в състояние да си избере ръководен орган, годен да управлява във времена на сериозна криза?

Възможно е процесът на одобрение на новата ЕК да бъде блокиран, тъй като е много вероятно ЕП да отхвърли българския кандидат Румяна Желева заради лошото й представяне на изслушването миналата седмица.

Случаят "Желева" е едновременно прост и сложен. Прост е, защото кандидат-комисарката не се представи добре на изслушването и парламентът е в правото си да откаже назначението й. Но нещата отиват и по-далеч.

Румяна Желева е външен министър на България, вицепрезидент на Европейската народна партия и бе предложена от българския премиер Бойко Борисов за български кандидат за еврокомисар. Отрицателните реакции на този избор обаче бяха твърде многобройни.

На първо място са организираните сили в България, които не одобряват Борисов и се опитват да подкопаят властта му и да го дискредитират в Европа, за да отслабят управлението му. Бойко Борисов не е перфектен лидер по европейските стандарти, смятат го за грубоват, но когато бе главен секретар на МВР пожъна успехи в намаляването на влиянието на българската мафия до такава степен, че страната му получи зелена светлина да се присъедини към ЕС. Новото предизвикателство пред него сега като министър-председател е да намали корупцията, която е страничен ефект, наследен от доминирането на мафията в България допреди няколко години. Тъкмо това очаква Европа от България и това обяснява защо организираните сили имат своите аргументи да отстранят Борисов. И понеже е доста трудно да се бориш срещу Борисов на местна почва - неотдавна той бе избран с голямо мнозинство и се радва на доверието на избирателите, опонентите му откриха възможност в Брюксел, възползвайки се от слабото представяне на Желева.



Атаката срещу Желева беше добре организирана



Първоначално се появиха сериозни негативни информации в пресата в България, както и в британските медии. Когато един политик е обект на яростна атака в медиите, трябва да има и практическа причина освен идеологическата. Активна в кампанията срещу Желева бе и бившата българска еврокомисарка Меглена Кунева, която искаше да запази поста си за още един мандат. Когато Бойко Борисов спечели изборите миналото лято, председателят на ЕК Жозе Барозу и френският еврокомисар Жак Баро се обадиха на Борисов да го поздравят с победата и горещо препоръчаха Кунева за новата ЕК, но отговорът на българския премиер бе отрицателен. След отказа му Кунева се опита по всички възможни начини да получи номинацията, но Борисов бе категоричен в отказа си. Желанието на отиващата си еврокомисарка да запази поста си бе толкова силно, че въпреки че бе избрана в ЕП от партията на царя, тя отказа евродепутатското място, за да остане еврокомисар още няколко месеца и твърдеше пред българските медии, че прави това, за "да помогне на България" с предстоящите доклади на ЕК. Това изказване бе грешка. И ако бе номинирана, ЕП трябваше сега да я отхвърли, защото еврокомисарите са комисари на Европа и нито представляват, нито подкрепят интересите на своите страни.



Жалката роля на АЛДЕ



АЛДЕ (Алианса на либералите и демократите за Европа) бе политическата група в ЕП, която предприе атаката срещу Желева в Брюксел. Това, което на практика извърши АЛДЕ, бе, че изнесе на европейско равнище 1) личния антагонизъм между отиващия си български еврокомисар Кунева и Желева и 2) политическата конфронтация между евродепутатката Антония Първанова и премиера Бойко Борисов, която датира отпреди няколко години, когато Първанова бе победена от Борисов на изборите за кмет на София. И всичко това е в контекста на организираните сили в България, които искат Борисов да се провали в борбата с корупцията.

Не за пръв път АЛДЕ прави подобна грешка. Читателите на New Europe могат да си спомнят как само преди няколко месеца друг изявен член на АЛДЕ Антонио ди Пиетро предизвика скандал в ЕП, който отхвърли акт срещу италианския премиер Силвио Берлускони във връзка с обвинения за доминирането на неговите интереси в италианските медии. В този момент, без да подозира, че е "използвана", АЛДЕ се включи в медийната война в Италия, като взе страната на Карло де Бенедети ("Република") и партньора му Рупърт Мърдок ("Скай Италия") срещу Силвио Берлускони ("Медиасет").





Какво може да се случи



България преживява труден момент. Както изглежда от документите, с които разполагаме до момента, Румяна Желева изглежда чиста срещу обвиненията в нарушение на българските закони, но вече не става дума за това. Значение има общото впечатление и в това отношение българските организирани сили свършиха добре работата си. В политиката усещането е реалността и затова Борисов трябва да ускори процедурите и да поиска Желева да оттегли кандидатурата си.

Ако тя не се оттегли и отиде на гласуване, е много вероятно да бъде отхвърлена и това ще е сериозна политическа загуба за Борисов. След изслушването в ЕП председателят на ЕК Барозу разговаря с лидера на социалистите Мартин Шулц, който бе кристално ясен, че е срещу назначаването на Желева и понеже Шулц ще е председател на ЕП след година и половина, Барозу не може да пренебрегва политическата му воля. Особено пък ако Желева остане. АЛДЕ и Зелените са против Желева, а шефът на групата на ЕНП Жозеф Доул даде да се разбере, че по въпроса за Желева евродепутатите от ЕНП са разделени.

Допуснати бяха много грешки в подготовката и представянето на Желева по време на слушанията в ЕП, които доведоха до бедствието, на което станахме свидетели миналата седмица. Германия успя да превземе кабинета на кандидат-комисарката и това не се хареса на другите, включително на французи и италианци, традиционните поддръжници на България, да не говорим за британците, които бяха бесни.

Интересен аспект е, че ако Желева бъде назначена за комисар,



през следващите 5 г. България ще бъде постоянно критикувана



въз основа на неподкрепените обвинения, хвърлени по време на изслушването, и които всички, които имат интерес да навредят на България, ще припомнят при всеки повод. Това е пропагандната война, в която британците са майстори.

Вторият елемент е напълно друга тема, но все пак е свързан с бъдещите проблеми пред България. Миналата седмица, в нощта срещу неделя, почина генералният директор на ОЛАФ Франц-Херман Брюнер. Брюнер бе достоен европеец, честен, толерантен, проявяващ огромно разбиране. Той бе германец и показваше толерантност и добра воля да даде на новото правителство в България възможността да поправи предишните грешки и да намали корупцията, като покаже и щедрост, възобновявайки замразените плащания по Кохезионния фонд.

Като се има предвид дългата процедура по избор на нов генерален директор на ОЛАФ, за период от 6 месеца до 1 година постът и.д. генерален директор ще поеме номер 2 в организацията, зам.-шефът на службата Никълъс Айлит, британец, който би могъл да преразгледа досието за България, особено ако страната няма силен комисар, който да се намеси политически.

Пътят на България през следващите 5 г. ще е трънлив и мъчен и в този момент премиерът Бойко Борисов ще трябва да погледне реалистично и да предложи нов комисар, който ще е натоварен с херкулесовата задача да намали загубите и да възстанови силно накърнената репутация на страната.
48
3866
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
48
 Видими 
19 Януари 2010 03:49
Това издание да не би да е вестникът "Дума" на ЕНП?

А някой може ли да разясни следното:

Германия успя да превземе (?!?) кабинета на кандидат-комисарката и това не се хареса на другите, включително на французи и италианци, традиционните поддръжници на България, да не говорим за британците, които бяха бесни.
19 Януари 2010 04:27
"..но когато (ББ) бе главен секретар на МВР пожъна успехи в намаляването на влиянието на българската мафия до такава степен, че страната му получи зелена светлина да се присъедини към ЕС." - е, по нататък не четох...
19 Януари 2010 04:44
tknikodim, статията е превод.Така , че не се чуди на изречения, които нямат логическа връзка - нормално за преводаческия екип на Сега...
Колкото за Желева ето едно друго мнение, не мое естествено :
По моя преценка тя е дори много подходяща за подобна задача, тъй като има ясна аналитична мисъл, говори перфектно четири езика, справя се отлично с финансовата част на работата, захваща се енергично с проблемите и непрестанно търси и се стреми към тяхното разрешение. Не само тези качества, но и фактът, че принадлежи към едно ново поколение политици - сама е извървяла пътя дотук и сама е реализирала вижданията си.
19 Януари 2010 06:14
Желева - това сме ние

Просто това е софтуерът, зареден от много години в българската глава. И измъкването ще отнеме още толкова много години. И дори след тях пак не е сигурно, че ще се случи. И после не се срамувайте от Желева, моля. Защото тези настройки на типичния български софтуер са в главите на всички нас:
1. Програмата "Да минеш метър".
Това е наследство, което няма как да бъде зачеркнато. То е навсякъде. Вече никой не вярва в бабини изцепки от рода на "труд боклук не става". Какъв труд, какви пет лева?
В България минаваш метър. Навсякъде. В училище, на изпит, на пътя, на работа. За какво да се готвиш за изпит, като ще минеш метър? Под "минеш метър" се разбира и "ще си платиш", "ще се разбереш с изпитващия", "ще уредиш нещо по втория начин".
2. Програма "Знам всичко по география, защото България е на кръстопът".
Моля? Принципно една нация получава това, което заслужава. И едно от тези неща е географията. Добре е да се знае, че България никога не е била и няма да бъде на какъвто и да било кръстопът. Ако това по странен начин ви е вдъхновявало по време на уроците по география, скъсайте тази страница от учебника и я запалете. България по-скоро пречи, отколкото помага на някого да мине, за да стигне донякъде. България е избягвана, не е предпочитана. И просто не е на кръстопът.
3. Програма "Имаме богата история".
Забавлявате ли се, когато българи говорят колко са нагли французи, италианци и гърци? Или като слушате как не сме зачитали историята си, а тя е - да знаете - голяма история. Какво пък толкова, някакъв Истанбул, някакъв Рим, някакъв Париж, някаква Прага. Огледайте се и помислете пак. Къде точно ще заведете един жител на Чехия, Италия, Румъния? Къде, че нещо не се сещам?
4. Програма "По-добре сме от Румъния".
Любимото сравнение тръгна, когато България кандидатстваше за ЕС. По някакъв мъгляв показател излизахме преди Румъния и вълна от национална гордост заливаше като цунами страната. После Кунева засенчи техния еврокомисар. Да, но Кунева полагаше усилия, работеше, учеше. Ние обаче си запомнихме, че от Румъния сме си по-напред и това е. А когато някой колега отиваше до Румъния и казваше, че май не сме по-напред, го гледахме учудено.
И така до следващия път. Само дето този следващ път се оказа фатален и румънският кандидат-комисар се представи отлично, беше си научил урока, не вярваше, че ще мине метър, че богатата история на страната ще му помогне, нито географското й положение.
5. Програма "Защо да правим нещо хубаво, когато има гооолям руски пазар и той поглъща стоките трето качество".
Защо да произвеждаме нещо добро, като и трето качество заминава за Съюза. 45 г. правехме неща трето качество, а след това 45 г. ще плачем, че сме обърнали гръб на руския пазар. Първо руският пазар отдавна не е толкова голям. Второ, пазарът на ЕС е точно 7 пъти по-голям, ама защо да се напъваме да произвеждаме първо качество?
6. Програма "Чушкопекът и майтапът".
Би следвало да се очаква, че една земеделска страна бъка от изобретения, които правят живота на полето по-лек. Уви, такива няма. Селските български изобретения са две - чушкопек и чувство за хумор.
Сега никой не знае дали българинът вярва в това за чушкопека или се е майтапил. Ама той и като гласува, се майтапи. И като работи ли се майтапи? Ами да. Не се бяхте замисляли, нали? Просто защото това е нов хумористичен връх, изтънчен и толкова извисен, че досега не сме го уловили.
Този списък може да продължава до безкрай. Но точно на номер 6 е добре да спре. Защото оценката за България, погледната отстрани, не е отличен 6, а слаб 2.
И защото тези редове не са плод на BG-скептицизъм. Аз обичам България. Харесва ми да живея и работя тук. Просто нещата в България са такива. И е малко вероятно скоро да се променят. Трябва да минат години. Няколко поколения поне. И пак е малко вероятно, защото отнема много време.

Натиснете тук
19 Януари 2010 06:24
На България й трябва срочно нов премиер, а не нов боков кандидат за еврокомисар.

Не ми харесват хич мъдруванията "Желева - това сме ние", "всеки пред всеки за всичко отговорен".

Желева - това не съм аз, Боко - това не съм аз. Нека който е гласувал за тях, който и досега ги "харесва", да си носи отговорността.

ЕС няма да прокопса, ако не намери начин да отсява зърното от плявата. ЕНП няма да просъществува, ако се сплотява зад "своите" (как па реши, че са нейните?) некадърници и бандюги.
19 Януари 2010 08:19
Основата - пътят на България през следващите 5 години ще е трънлив и мъчен...
Логично и здраво обещание!
Реалистите си купуват "Калашников".
---------------------------------
Блогът на Генек
19 Януари 2010 08:20
Ситуацията в БГ е такава , че Боко не може да падне. Поне не още сега. Това - да искаш , да чакаш... подобни неща , си е чист наивитет. Правилният ход е "минимилизиране на поражението" . Оттегляне на кобилата и предлагане на по-читав кандидат. Което изисква и по-консенсусно мислене от Бубойко на вътрешния фронт. Ще видим дали ще бъде на нужната висота като политик...
19 Януари 2010 08:24
Да са вземат щом се искат. Сем Жележи да си прави децата "там" и от време на време да Румето да идва на посещение в България...Enough! Хайде стига вече с този "казус"!
19 Януари 2010 08:56
На България й трябва срочно нов премиер,

Нов - стар, а, Чиче?
19 Януари 2010 09:47
Дори на тези, които си харесват Желева трябва най-накрая да им стане ясно, че силните на деня не я искат /поне точно в този момент не им изнася/.
Това, че е унизително за нас - все ние да сме им виновни - щем не щем трябва да го преглътнем. Да не сме стояли 60 години в "комунистическото" блато.
По-добре е да отстъпиш нещо малко, от колкото да загубиш нещо голямо.
19 Януари 2010 09:58
Тоя казус взе да ме нервира нещо.
Трудно понясям такова дебелоочие като демонстрираното от Желева и ББ.

Едно време по студенски изпити като се усетех, че съм по 5, ставах и си заминавах да не губя времето на преподавателите.

Тая тук й писаха с триста зора 2+, всички й казаха директно (от опозицията) или заобиколно (от своите в ЕП), че най-добре е да се оттегли или ББ да си я прибира, ама те седят да им пишат три по милост, па ако ще светът да се издъни.

Селядури за махленско развитие на Европа е ГЕРБ-а на ББ.

19 Януари 2010 10:00

Опасявам се, че"комунистическото" блато няма кой знае какви заслуги за простотията на Желева.
Виж, за Бойко - може би, едва ли не...
19 Януари 2010 10:03
Поименно колежке, поименно!

19 Януари 2010 10:09
Мисля, че изчакването от страна на г-н Борисов имаше смисъл. Изясниха се позициите на различни ръководни фактори. Мисля, че г-н Борисов е в състояние да разграничи евфемизмите и да прецени реалните позиции.
19 Януари 2010 10:22
ДС са виновни ! Що ги забравяте, ей !
19 Януари 2010 10:28
Мдааа...а фтори фивруари вече чука на портите...И к'о шъ пра'йм с'я?


***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
19 Януари 2010 10:34

Че и Трифон Зарезан иде.
19 Януари 2010 10:40
"господин Борисов".
Ма как ги образувате тези словосъчетания?
19 Януари 2010 10:40
Едно време по студенски изпити като се усетех, че съм по 5, ставах и си заминавах да не губя времето на преподавателите.
Аз правех тъй като се усетех, че не мога да се отлепя от двойката. Хората ми бяха много благодарни

Редактирано от - hamel на 19/1/2010 г/ 10:43:04

19 Януари 2010 10:54
Чичо Фичо,
това правителство няма да падне освен ако не загуби подкрепата си в парламента. Призива за нов премиер е все едно призив за правителство без ГЕРБ. Сещаш се, че ГЕРБ и ББ.
А до сега не е имало такива, сами отказали се да си изкарат мандата. Винаги и било доброзорлем.
19 Януари 2010 10:56
Чичо Фичо
19.1.2010 г. 06:24:11
На България й трябва срочно нов премиер, а не нов боков кандидат за еврокомисар.

Кой - Гоце, Костов, Доган, Сидеров?
Сори, Чича, ама ви куца тиловия мениджмънт. Ще трябва се оправяте със сегашнио питомец - Бокото.
19 Януари 2010 11:00
Бе врено, бе...верно...Амъ аку съ подкваси


***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
19 Януари 2010 11:04
Всъщност, Желева предизвика първата политическа криза.
19 Януари 2010 11:22
"Активна в кампанията срещу Желева бе и бившата българска еврокомисарка Меглена Кунева, която искаше да запази поста си за още един мандат" ... Ама тя не беше ли една финна европейка, възпитана, колтурна, изобщо - върхЪ ? Набутана в пулитиката от супер-европеецо със синя кръв, Симо № 2, видния дървосекач № 1 на Република България ? ... Рамо до рамо с Първановата "Юда" ...

А, и кои са пък тези "организирани сили" в България, че нещо не се сещам ? Или май са им забравили буквите - ами да им ги припомним тогава: БЕ-КА-ПЕ, сменила си сетрето с БЙЕ-СЙЕ-ПЙЕ ! И всичките й клонинги, без да забравяме Сокольо, разбира се, винаги готов да се коа(гу)лира с който трябва, в името на интересите на страната ...
19 Януари 2010 11:23
Желева беше ясна още преди да стане за първи път евродепутат през 2007-ма година. За втори път хората в България имаха възможност да я видят и чуят на вторите избори за евродепутати сега през миналата 2009-та година, но почти никой не обърна внимание, че гласувайки за Бойко Борисов, всъщност праща Желева за евродепутат. Издънка на Бойко Борисов беше, че я направи министър на външните работи, пост далеч надминаващ възможностите, както и за евродепутат, а сега това са част от автобиографията й, на който някои се обосновават, че тя става за нещо. Ами къде е оценката как се е справила като евродепутат? Ако е зле, както е в случая, евродепутатстването й плюс ли е или минус? Същият въпрос стои и за поста й като министър на външните работи, а всичко публикувано досега говори, че сега си имаме едно голямо недоразумение за министър. Трябва ли да се проявява магарешки инат и да се пробутва за еврокомисар човек, от когото повечето българи се срамуват, че представлява България?
19 Януари 2010 11:27
Докторе, прав си! Ама у нас политическите кризи се представят само като поредната победа, така че пак ни е вътрешно...
19 Януари 2010 11:40
Проява на здрав разум е да се спре излагацията на България от сегашния ни външен министър, натресен ни от Бойко Борисов. Проява на здрав разум е да се предотврати още по-голямата излагация на България - Желева еврокомисар. Тук не става изобщо въпрос за "добре организирана атака", а за поставяне на нещата по местата им. Ако Бойко Борисов беше избрал магаре за кандидат за еврокомисар, трябва ли на всяка цена магарето да бъде подкрепяно, само и само защото Бойко Борисов го е предложил и то било българско магаре? А ако тези, които не искат магаре за еврокомисар и действат против магарето, трябва ли да им се лепне етикета "добре организирана атака"? Горе-долу за това пише в статията.
19 Януари 2010 11:41
Тази статия показва колко объркани са понякога европейските медии и как пишат пълни глупости. По времето на ББ като главсек станаха 150 поръчкови убийства, и те са причината да влезем в негативните доклади, а не са причина да ни приемат в ЕС. Конфликтът на интереси на Желева не е отхвърлен, просто всички си измиха ръцете и всеки отказа да коментира случая. Антония Първанова не е никакъв враг на ББ, защото тя си знае, че никога не е имала шанс да го бие за кмет на София. Изобщо, пълни бълвочи...
19 Януари 2010 11:46
Твърде добро резюме на случая, при това с определено доброжеланелно отношение към България и ББ. Изглежда ще се премине към вариант Б, няма как...
19 Януари 2010 12:16
„Ню Юръп”: Кандидатурата на Румяна Желева е оттеглена

19 януари 2010 | 12:04 | Агенция "Фокус"



Брюксел. Кандидатурата на Румяна Желева за поста еврокомисар е оттеглена, според пресслужбата на Европейския парламент, както и според членове на ЕП, съобщава на електронната си страница „Ню Юръп”.
Оттеглянето идва след национален и европейски натиск над българския премиер Бойко Борисов. Комисията по развитие в ЕП се подготвя да не одобри Желева при гласуването, насрочено за днес.
Вчера Борисов намекна за оттеглянето й, когато заяви, че „е притеснен относно здравето на Румяна Желева”.
Изданието цитира запознат български източник, според когото всякакви варианти са възможни, освен Меглена Кунева. Според „Ню Юръп”, вероятни нови кандидати за ЕК са министърът на отбраната Николай Младенов, евродепутатът Надежда Михайлова и вицепрезидентът на Световната банка Кристалина Георгиева.

19 Януари 2010 12:21
ORLIN,
/:/ "...А до сега не е имало такива, сами отказали се да си изкарат мандата..."
......................................... .....................................
Имаше такава партия- БСП, която януари-февруари 1997 г. се отказа доброволно от Властта, макар, че имаше абсолютно Мнозинство в Парламента!
19 Януари 2010 12:26
Румяна Желева се оттегля като кандидат за еврокомисар и външен министър
19 януари 2010 | 12:16 | Агенция "Фокус"
София. Моля да приемете оставката ми от всички позиции, заемани от мен, за да можете да предприемете необходимото за оттеглянето на кандидатурата ми за български еврокомисар. Това се казва в писмо на д-р Румяна Желева до министър-председателя Бойко Борисов, съобщиха от Министерство на външните работи...- Натиснете тук
19 Януари 2010 12:31
Слава богу!
Най-накрая да се махне.
Надявам се, че няма пак да стане евродепутат, ще е пак голям срам за България.
19 Януари 2010 12:38
Да бе, слава Богу...
Къв купон беше тука цела седмица.
Сега кво - пак само снег, стачки и Бахур?
Скука бесна...
19 Януари 2010 12:43
ЩАСТЛИВ СЪМ ОТ ПРОВАЛА НА ЖЕЛЕВА !!!! ! Това е ПРОВАЛ ЗА БОЙКО БОРИСОВ , за малоумните ТЪПУНГЕРИ ОКОЛО НЕГО , за ЦЯЛАТА КРЕТЕНСКА "ГЕРБЕРСКА" ПАСМИНА и ТЕХНИТЕ ПОДЛОГИ !...
19 Януари 2010 12:43
Параграфе,
Аз от старост почти не помня, ама тогава май взеха да хвърчат камъне и дърве по главите им и те за това ИЗБЯГАХА от властта, докато са още живи - не се отказаха по свое собствено желание. Даже не си признаха и вината за националната катастрофа.
19 Януари 2010 12:44
...Дъ приготвям ли "уочестъра"?


***
Лъжата, която прилича на истина, не е по- добра от истината, която прилича на лъжа - <Кабус Наме>
19 Януари 2010 12:56
Колега сирнтед,
вместо да крещиш с шрифта - пробвай да сложиш повече смисъл, намали лозунгите и ще ти се обърне внимание.
Ловкия,
прибави червено винце към бахура и дай адреса.
19 Януари 2010 13:57
Бойко Борисов не е приел оставката на Румяна Желева като министър на външните работи
19 януари 2010 | 13:38 | Агенция "Фокус"



19 Януари 2010 13:59
...София планира да предложи Кристалина Георгиева, в момента вицепрезидент на Световната банка, за еврокомисар на мястото на Желева...- Натиснете тук
19 Януари 2010 14:59
Овцете, дето си ПРОДАДОХА гласчетата за по 50 кинта (някои "по-интИлигентни" може и по 100 да са взели) на Тиквата, сега виждат ли за какво става дума? Или може би трябва още малко, да ги полазят съдии-изпълнители за невърнати кредити или неплатено топло? Тогава, дори да скочат, на кой ли "месия" ще си продадат гласа? Впрочем, може би това няма значение, България вече е писнала на ЕС дотолкова, че задкулисно се обсъждат варианти за поетапното й изключване от Съюза. Е, има и нещо положително в това - подобен прецедент ще е запазена българска марка, а и ще е обеца на ухото за всички бъдещи страни-членки - Македония, Сърбия, Черна гора, Албания и др...
Най-смешното обаче е, че както сега макетата се натискат за българско гражданство, така след време нашенците ще се натискат за македонско. Иначе - визи и бой от мадам Коломбел за пътуване из Европата. Мен и това не ме бърка - по майчина линия имам македонско потекло, та дали българин или македонец, все ми е тая.
19 Януари 2010 15:49
Този сайт Ню Юръп цяла седмица си менеше мнението, ту Желева е виновна, ту Първанова. Не са по-различни от българските медии.
19 Януари 2010 15:53
Щото сайта е гръцки.
19 Януари 2010 17:11
Е6, ти може да си Желева и ББ и Костофф и прочие, ама аз не съм и никога няма да бъда...както припяваше едно време католика- трубадур на псевдодемокрацията Кирил МаричкоФФ...
19 Януари 2010 17:48
Скандал с руската мафия сложи кръст на кариерата на българския външен министър
19 януари 2010 | Агенция "Фокус"- Натиснете тук
19 Януари 2010 18:59
Popangelov, не мисля че е гръцки.
New Europe - the European weekly, published since 1993, is a unique product carrying news and analyses from 49 countries with a particular emphasis on the EU institutions and EU-World relations.

Освен това има много атрактивни фотографии и като кликнете върху тях ще изскочи бая информация за рейтинг, политически способности и прочее на всяка една личност и не-.
http://www.neurope.eu/
19 Януари 2010 19:05
И за да ви стане ясно, че Доналд Рамсфелд не е единствения "майстор" на словото, ето и първото изречение от представянето на другарката Баронеса.
The Baroness is certainly a Lady.

От гледна точка на английската граматика след като има is значи е изречение, но като го погледне човек и се позамисли си е чиста ГАВРА, където се пояснява, че боранесАта не е бароН, а в инглиша това си е чиста кушия.
19 Януари 2010 20:27
БОЛГАРСКАЯ СИНАГОГА


В одно маленькое европейское местечко приехал погостить на несколько дней богатый Шеф Европейской Комиссии. Приходит в Совет Министров:
- Бойко, я хочу у тебя оставить на хранение свои деньги и драгоценности.
Польщенный Бойко говорит:
- Мне, конечно, очень приятно, что вы, такой уважаемый человек, мне доверяете, но я ничего не могу от вас принять без свидетелей. Подождите, я сейчас позову своих служек, и тогда...
Он так и сделал.
- Вы видите, как мне доверяет уважаемый господин Барозу? Он попросил меня все его ценности спрятать на хранение. Вот я при вас беру это все и запираю в сейф.
Проходит время, и Барозу приходит к Бойко забрать свои вещи.
- Какие ценности?! Я ничего не знаю.
Возмущенный Барозу:
- Как?! Ты же собирал здесь всех своих служек и при них все это убрал!
Тот опять зовет всех своих.
- Вы слышите, Барозу меня уверяет, что я у него брал какие-то ценности и все вы были свидетелями. Так вот, я хочу вас спросить: вы что-нибудь видели?
Те отвечают, что они ничего не видели. Барозу плюнул на все это и направился к выходу. Тогда Бойко возвращает его обратно, открывает сейф, достает все драгоценности и деньги и возвращает их хозяину. Тот вообще ничего не понимает.
- Послушай, Бобо! Для чего ты устроил эту комедию?
- Я хотел тебе показать, с какими сволочами мне приходится работать.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД