Полицията все още не е открила конкретен мотив за убийството на шефката на дирекция в митниците Шинка Манова, няма задържани и дори заподозрени, не е открито оръжието, съобщиха разследващи случая. В митниците нямало данни за нейни съмнителни действия.
"Тази жена беше твърде много информирана години назад, през които при едно по-предишно правителство хора от портиери станаха милионери, когато огромни количества стоки пътуваха безпрепятствено от границата към София, обмитяваха ги само по документи и се реализираха големи печалби. Някои хора в момента стават излишни", коментира пред Би Ти Ви бившият шеф на митниците Емил Димитров.
Покушението било свързано със "скрития организационен живот, който тече в митницата, с паралелната структура, която движи контрабандата", смята Ревизоро. Той отбеляза, че навремето е уволнил Манова като шеф на бюрото в Горубляне и не знае защо сегашните шефове са я върнали. Според него не служебното положение на Манова е довело да убийството й, защото дирекцията, която тя е ръководила - "Последващ контрол", реално не правела проверки.
От агенция "Митници" отказаха да отговорят на "Сега" какви проверки е извършвала дирекцията на Манова и дали по нейни сигнали има образувани дела за контрабанда. Не коментираха и факта, че тя като държавен служител е била член на УС на ФК "Искър".
За назначения и бързо отстранен от НДСВ шеф на митниците убийството на Манова не било изненада, но според него има много по-високопоставени от нея хора, с много по-тежки провинения срещу държавата.
|
|