:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,678,260
Активни 728
Страници 20,825
За един ден 1,302,066
РЕПОРТАЖ

"Варненци в повече", първи епизод с участието на Лиляна Павлова

Видни дъщери, синове и съпруги се понесоха към парламента чрез варненската листа на ГЕРБ
Лиляна Павлова пофлиртува и с рокерите - сложи каска, яхна мотор.
"Нашите корени са в семейството и традиционните ценности", пише в платформата на ГЕРБ. Привържениците й едва ли подозират колко много партията се придържа към тях. Истинско щастие в опустошителната демографска криза е, че водещ приоритет на ГЕРБ е семейната приемственост.

Датата е 22 април, Варна, десети ден от натоварената предизборна кампания. Водачката на местната листа на ГЕРБ Лиляна Павлова влита с 20-минутно закъснение на среща със студенти и университетски дейци. "Тя е наш възпитаник, трябва да й кажем, че не биваше да закъснява", шегува се проф. Анна Недялкова, президент на Варненския свободен университет (ВСУ).



"Има извинение - жена е",



отвръща вицеадмирал Пламен Манушев, бивш командир на Военноморските сили, трети в листата на ГЕРБ.

Срещата започва в дружеска атмосфера. В залата освен ръководители на варненски вузове са и двадесетина студенти, плюс още десетина младежи, активисти на ГЕРБ. Някои от тях заемат задни места в листата. Темата е образование, млади хора. Павлова говори за младите в първо лице. Не се чувства на гости, половин варненка е - магистър е от Свободния университет. Анна Недялкова обяснява, че много пъти са се срещали и разговаряли по наболели проблеми. Но Павлова познава и още един ръководител на ВСУ - зам.-ректора по научноизследователската дейност. Той й е баща.

Проф. Павел Павлов не е много популярен във Варна. И все пак през 2009 г. медиите пишат за него. Защо? Отговорът е прост - заема важна позиция. Оглавява районната избирателна комисия на вота за европейски и български парламент. Това бе лятото, през което ГЕРБ разби БСП, възцари се Борисов. Партията имаше вече 3-годишна история. На коя политическа сила, мислите, бе представител Павел Павлов?



ГЕРБ? Грешка. БСП го издигна



"Червените мотивираха номинацията с факта, че професорът е публична личност и не е обвързан с политически партии", пише тогава вестник "24 часа". Правилно - тогава никой не подозира, че един ден дъщеря му ще е зам.-министър и министър, продължавайки славната семейна традиция (бащата на Павел Павлов е одумваният дядо на Лиляна - Георги Павлов, член на ЦК на БКП, министър).

Когато Бойко Борисов каже, че навремето тройната коалиция е разпределяла еднолично местата в избирателните комисии и не е питала ГЕРБ, то трябва да се отчете, че това е вярно. Но вярно е също, че във Варна, а вероятно и на много други места в България, имаше назначения като горното. А в БСП трябва твърде много да са уважавали професионалните качества на Павлов, защото през 2009 г. във Варна водач на листата бе не кой да е, а премиерът Сергей Станишев.

Но да се върнем към предизборната среща с ректори и студенти. Дружеската шегичка за жените и техните закъснения е подета от Павлова, за да навлезе дълбоко в политическата материя. Разбира се, грам не бива да има съмнение, че ГЕРБ е дясна партия, черпеща вдъхновение от най-светлите образци на европейския и световен консерватизъм. "Ние с Краси често си припомняме думите на Тачър, че ако в политиката трябва да бъде обещано нещо, обещават го мъжете. Но за да бъде направено, идват жените и го правят", казва Павлова. Коя е Краси? Седи до нея. Казва се Красимира Анастасова, директор на основното училище в Долни Чифлик. Пета е в листата, директно влиза в парламента (през 2009 г. ГЕРБ спечели 7 пропорционални и един мажоритарен мандат в морския град). Преди месец мнозина се учудиха от поставянето й на избираемо място. Чак такава голяма изненада няма. Съпругът й бе кандидат-кмет на Долни чифлик през 2011 г., не спечели. Логично е сега, предвид семейните ценности на ГЕРБ, а и дефиницията на Тачър за женските отговорности, на сцената да излезе нежната половинка.

Дискусията се води от жена на средна възраст. На няколко стола от нея е седнал младеж. Той става припряно, тихо разменя думи с Павлова по организацията на мероприятието. Жената на средна възраст стрелва младежа с поглед, наподобяващ орлица, притеснена какви ги върши орлето. Разбираемо - тя е Лилия Христова, доскоро депутат от ГЕРБ. Младежът е Павел Христов, общински съветник. Тя - майка, той - син. Лилия излиза от парламента, но Павел е седми в листата. Още една семейна традиция може да бъде продължена.

Председателят на студентския съвет във Военноморското училище иска властта да чува по-често студентските съвети. Павлова отговаря, че е хубаво да ги чува, ама студентите били гласовити предимно на протести. Ректорите казват, че не всичко е пари, ама искат пари. Павлова им обещава подкрепа, също и свобода. Подчертава, че ГЕРБ не е като опонентите да обещава всичко. Обещава само изпълнимото. Ден по-рано е заявила, че програмата за енергийна ефективност може да се разгърне тъй, че



на покривите си хората сами да монтират ВЕИ,



а произведената от тях енергия да се изкупува от държавата.

Следващата предизборна среща е със социални работнички. Жениците се оплакват, че в училищните кабинети липсват климатици. Павлова признава, че не е навътре в спецификата на темите. Но пък е "специалист" по отстрел на Кирил Йорданов: не работил достатъчно по европейските проекти. Някой от залата подхвърля, че правителството на ГЕРБ обгрижваше предимно Бургас. "Не е вярно, отпуснахме едни и същи пари за двата града", опонира Павлова. Разликата била в местната власт. Павлова заключава, че следващия път варненци трябва да си изберат хубав, млад и енергичен кмет.

Тя удобно забравя, че преди варненци да изберат за четвърти път Йорданов, кметът бе харесан от нейния духовен и политически наставник - Бойко Борисов. И не ГЕРБ, а варненци свалиха Йорданов. Пет пъти Йорданов се кандидатира за кмет, четири пъти с подкрепата на БСП. Но никога издигнат директно от нея. Една-единствена партия си позволи да кандидатира Йорданов от свое име. Това бе ГЕРБ. Но това не бе първата предизборна изява на Павлова, в която тя се разграничава от бившия градоначалник. Цялата кампания на ГЕРБ е подчинена на охулване на Йорданов,



сякаш партията не управлява с него две години



Дългият и натоварен 22 април завършва със среща с културните дейци. Домакин е Даниела Димова, оправна жена. Шеф е на театъра и операта, общински съветник. Преди бе от НДСВ, сега от ГЕРБ.

Димова въвежда регламент по три минути за изказване. Дядо става и чете стихотворение в прослава на ГЕРБ. Подарява го на Павлова. "Колежка" до него не чете стихотворение, но е написала. Павлова е зарадвана с втори подарък. Извън самодейната обичливост дискусията е интересна - художници се оплакват от липса на държавна помощ, танцьори - от съкращения. Музикантът Лъчезар Апостолов показва 35-годишна валдхорна, залепена с тиксо, запоявана. Принуден е да свири с този инструмент. Нов струва 10 000 евро. От името на варненските оркестранти иска средства за инструменти.

Павлова разбираемо не може да обещае конкретни неща. Все пак е била министър на регионалното развитие, не на културата. Но е бодра и обобщаваща: "Интелигенцията ще спаси България". Следват аплодисменти.

Ако някой се притеснява, че е пропуснал зрелищните политически изяви на Павлова и компания, нека гледа сериала "Столичани в повече". Семейство Лютови - това е семейството на ГЕРБ. А социолозите казват, че следващият парламент ще е нестабилен. Скоро пак може да има избори. Варненският сериал ще има втори сезон.
 Валдхорната на музиканта Лъчезар Апостолов е залепена с тиксо, запоявана.
СНИМКИ: ГЕРБ
Общинската съветничка Даниела Димова и бившата депутатка Лилия Христова слушат Павлова, която обяснява, че гласът й е пресипнал в напрегнатото ежедневие.
18
5800
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
18
 Видими 
23 Април 2013 21:06
"Домакин е Даниела Димова, оправна жена. Шеф е на театъра и операта, общински съветник. Преди бе от НДСВ, сега от ГЕРБ."
A още преди това- от СДС, а още,още преди това-от БСП
23 Април 2013 22:19
Дали ГЕРБ ще № 1 на изборите на 12 май или пък БСП ще е № 1, без значение - в крайна сметка пак ще спечели БКП, и по-точно пак ще спечелят внуците/чките, и съответно синовете/дъщерите на а/ нотабилите от Татовата БКП, и б/ на "опричниците" Татови от онова време!
24 Април 2013 02:31
Това срещата преди навън да ги оплюят ли беше?
24 Април 2013 09:59
То от предните избори си беше"роднина, милиционер...", защо да нарушават традицията?
24 Април 2013 10:51
За жалост, порция журналистическа безвкусица, може би някакъв опит за ирония, знам ли

"Съпругът й бе кандидат-кмет на Долни чифлик през 2011 г., не спечели. Логично е /!/ сега, предвид семейните ценности на ГЕРБ, а и дефиницията на Тачър за женските отговорности, на сцената да излезе нежната половинка".

"Дискусията се води от жена на средна възраст. На няколко стола от нея е седнал младеж. Той става припряно, тихо разменя думи с Павлова по организацията на мероприятието".

"Следващата предизборна среща е със социални работнички. Жениците /!/ се оплакват..."

"Дългият и натоварен 22 април завършва със среща с културните дейци. Домакин е Даниела Димова, оправна /!/ жена."

"Дядо /!/ става и чете стихотворение..."
24 Април 2013 11:05
***
24 Април 2013 11:07
Абе каквото и да е, ама ако не беше Павлова, щяхме да видим асфалтирани булевардите във Варна през крив макарон ... внучка била, не знам каква била. Каквато ще да е, ако носи ползи за Варна и си гледа работата, аз съм ЗА. Иначе то в България всеки е роднина на някой. не се правете на разследващи журналисти, че сте открили топлата вода
24 Април 2013 11:09
Хора, не сме забравили на кого е син СтаниШеф.


А на кого е внук Рапонът, който е кръгло сираче?
Всъщност не съвсем кръгло, по скоро цилиндрично сираче.
24 Април 2013 11:13
Хайде стига с тези роднински връзки. Нещо по-различно няма ли да измислите този път. Пълна безвкусица кой какво бил казал. Никой не избира родителите си, както политиците, така и всички останали. Явно много ви е страх и от Павлова и от ГЕРБ. И с право. Напишете нещо за родниниските връзки на БСП, ДСБ, на Кунева, на Орешарски, че да се насладим максимално. Бълвочи и тъпота. Още малко и за дрехите и чорапите им ще пишете.
24 Април 2013 11:14
Явно много ви е страх и от Павлова и от ГЕРБ.


Всеки нормален човек изпитва страх от нечовеци на власт.
24 Април 2013 11:17
Георги Павлов - дядото на Лиляна Павлова - е бил не само член на ЦК на БКП и министър на химическата промишленост, но и един от най-приближените хора на Тодор Живков. Лилито е родена със сребърна лъжичка в устата. Значи Бойко под път и над път громи комунистите, а най-любимата му министърка - ЦК на БКП, Тодор Живков .......Двойните стандарти ще затрият България.
24 Април 2013 11:29
На изборите ще видим. Всеки сам си преценява за кого да гласува, в случай, че има глава на раменете. Павлова само извънземна не бяха я изкарали до сега
24 Април 2013 11:47
Абе каквото и да е, ама ако не беше Павлова, щяхме да видим асфалтирани булевардите във Варна през крив макарон

Не думай!!! Това не е ли работа на кмета или вие направо с министрите...
24 Април 2013 12:08
много ви е страх и от Павлова и от ГЕРБ

А нима нямаме основнание? Я се огледай хубаво.
Снимката е готина - Уиуето на моторетка. Сега искам снимка с Фидоската на тротинетка
24 Април 2013 12:28
"Домакин е Даниела Димова, оправна жена. Шеф е на театъра и операта, общински съветник. Преди бе от НДСВ, сега от ГЕРБ."
A още преди това- от СДС, а още,още преди това-от БСП

А още по-преди не беше ли злополучно сопрано в операта?
24 Април 2013 19:46
Нови герберастки коментатори виждам!
По-колко ви плаща банкянския гей?
24 Април 2013 19:57
... внучка била, не знам каква била.


Мъчно ми става за дядо й, госпожа .

Беше готин човек.
24 Април 2013 23:09
Много бояджии в тая държава бе. Каква еволюция: БКП - СДС- НДСВ- ГЕРБ. Машалла! И това мецосопрано. А ако беше алт?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД