Активни 360

Спортният министър открива Световната купа в София

Спортният министър Красен Кралев отлага пътуването си до Астана (Каз) за последните боеве от световното първенство по бокс за жени и утре ще открие турнира за Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец". Това съобщи президентът на федерацията Илиана Раева. Турнирът е и част от кампанията "София - Европейска столица на спорта 2018".

В момента се провежда съпътстващият международен турнир, която трябва да завърши днес. Петя Борисова се класира пета в многобоя, след като събра 63.200 т. (17.050 на обръч, 13.500 на топка, 17.100 на бухалки и 15.550 на лента). В добавка - тя се класира за днешните финали на три уреда - обръч, лента и бухалки.

Победителка в многобоя стана Карина Кузнецова (Рус) с 68.850, следвана от Алия Прото (САЩ) с 67.350 и Хедър Чан (САЩ) с 67.000. Участваха общо 15 гимнастички.