Активни 292

НАКРАТКО

Волейболният

национал Цветан Соколов пак бе най-резултатен за волейболния шампион на Италия "Кучине Лубе" - 22 т., но тимът му загуби финала за купата на страната от "Сър Сейфти Конад" с 1:3 (16, -22, -20, -25). Соколов и звездата на противниковия тим Александар Атанасиевич получиха червени картони, след като се сдърпаха и си отправиха псувни през мрежата.

Гросмайстор

Иван Чепаринов заема 26-о място с 4.5 т. след VI кръг на шахматния фестивал в Гибралтар. Лидер с 5.5 е Хикару Накамура (САЩ), петима са с по 5, а от 7-о до 30-о място са с по 4.5, като са разделени по допълнителни турнирни показатели. Снощи в VII кръг Чепаринов игра с черните фигури срещу Жул Мусар (Фр, 4.5 т.)

Националът

в тима ни по свободна борба Али Умарпашаев (дагестанец с български паспорт) загуби от Ганзориг (Монг) на 1/4-финал в кат. 74 кг на силния турнир "Иван Яригин" в Красноярск (Рус). При жените Тайбе Юсеин (62 кг) бе туширана още в първата схватка от Тражукова (Рус), а в кат. 59 кг Мими Христова и Биляна Дудова отпаднаха съответно на 1/4-финал и 1/2-финал.

НБА

Редовен сезон: "Кливланд" - "Детройт" 121:104, "Торонто" - "ЛА Лейкърс" 123:111, "Сан Антонио" - "Сакраменто" 113:98, "Оклахома Сити" - "Филаделфия" 122:112, "Ню Орлийнс" - "ЛА Клипърс" 103:112, "Чикаго" - "Милуоки" 96:110, "Хюстън" - "Финикс" 113:102.