Активни 141
БИАТЛОН

Екатерина Дафовска в Топ 10 на спринта

Екатерина Дафовска завърши 9-а във вчерашния спринт на 7,5 км в Руполдинг (Гер), кръг за Световната купа по биатлон. Чепеларката беше безгрешна в стрелбата, но финишира на 42.1 секунди от най-доброто време.

Две рускини станаха победителки - Олга Пильова и Светлана Черноусова спряха хронометрите точно на 24:45.6 мин., като и двете нямаха пропусната мишена. На трето място се нареди Мартина Глагов (Гер), също без грешка, но с 4.9 сек. по-бавна в бягането.

От българките още само Павлина Филипова влезе в първите 60, които ще участват в преследването на 10 км в неделя. Тя завърши 45-а на 2:20.8 (2 грешки), 62-а е Нина Кадева (+3:05.4, 2), 73-а Радка Попова (+3:38.0, 2) и 80-а Щефа Комсалов (+3:50.0, 0).

На състезанието се случи и един куриоз - хърватката Петра Старчевич падна в изкопа на стрелбището, докато се прицелваше. Биатлонистката се размина без сериозни контузии.

Начело в класирането за Световната купа е Пильова с 351 т., втора е Олга Зайцева (Рус, 339 т.), а трета - Сандрин Байи (Фр, 334). Дафовска е 19-а със 158.