:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,681,659
Активни 748
Страници 24,224
За един ден 1,302,066

В Google изживяват "Синдрома Ферари"

Да работиш в Google стана толкова престижно, както да работиш за Yahoo или Microsoft. При всеки добър Интернет проект, в който се наливат инвестиции за иновации и разрастване на бизнес, идва времето, когато екипът умни ентусиасти се превръща в юпитата с яхтите.

Най-популярната търсачка в света вече се поддържа от хора, които преживяват "синдрома Ферари" - другото име на времето, в което се сбъдват мечтите и всички изведнъж стават богати. Интернет компанията вече стъпи на борсата NASDAQ. Общата стойност на търсачката е 36,3 млрд. долара по предварителни оценки. Компанията е заделила до 30 млн. акции за своите служители, които са общо 2292 души. Наблюдателите вече се питат дали внезапното забогатяване няма да се отрази на работата на екипа. Ръководството на Google например поощрява хората си за пълноценно забавление, организирайки турнири по хокей и свирене на музикални инструменти. Нещо твърде характерно за програмите "човешки ресурси" на високотехнологичните компании.

"Неочакваното богатство често е много разконцентриращ фактор и за ръководството, и за персонала", твърди Томас Толи, цитиран от Би Би Си. Той е преподавател по бизнесмениджмънт в Южнокалифорнийския университет. Според него дори и най-усърдният служител в един момент започва да мисли само за курса на акциите и да следи борсовите индекси. Чуват се предупреждения, че част от екипа ще предпочете да напусне, ако стрелката на NASDAQ започне да сочи надолу, ако реши да работи нещо за свое удоволствие или пък някой се амбицира да основе конкурентна компания, почерпал от опита си в Google. Последното се знае и от ръководството на търсачката, което вече мисли да задели известна сума за подготовка и обучение на собствени кадри, които да поемат руля, в случай че някой от висшите мениджъри реши да напусне.

Другият проблем на компанията Google е, че е твърде амбициозна и има намерение да се разпростре в сфери далеч извън Интернет сърчинга. Успокояващо според анализаторите е, че Google е достатъчно напред, за да си позволи да се провали с няколко неуспешни нови продукта.
832
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД