:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,792,602
Активни 721
Страници 19,476
За един ден 1,302,066

Прощаване с данък наследство

Съвсем ненадейно в края на лятото и далеч преди началото на активния изборен сезон управляващата партия заяви намерението си да премахне данъка върху наследствата като поредна стъпка към облекчаване на преките данъци. Заедно с тази новина бяха повторени очакваните вести, че облагането на печалбата ще падне до 15%, а данъкът върху личните доходи ще се "британизира" (най-богатите англичани плащат 25% пределна ставка, най-заможните българи ще дължат на държавата 25% от горницата над последния праг на данъка). ДДС си остава 20%, а акцизите ще се вдигат още. Най-симптоматични за еволюцията на фискалната политика обаче са все пак аргументите срещу облагането на наследствата. Според тях това е



безсмислен данък,



от който българската фискална система няма нужда. Общият обем на постъпленията от него бил едва 350 хил. лева на година, а административната му тежест е голяма. Процесът на деклариране на наследствата и облагането им е тромав и изнурителен и за данъчните, и за данъкоплатците. У нас данъкът върху наследствата бездруго е един от най-ниските в света - наследства до 15 хил. лева са необлагаеми, най-ниската ставка е 0.1%, наследник на 1 млн. лева дължи към 32 хил. данък, а над тази сума пределната ставка е 10%. В европейските страни най-високите ставки са между 15% (Дания) и 40% (Англия, Франция). Най-облагодетелстваните американски наследници плащат 48%, а рекордьор е Япония, където данъкът достига конфискационните 70%. Заради високите ставки по света това е един наистина



разрушителен данък,



който ерозира натрупванията и пречи на естественото капиталово формиране и трансфер на богатството между поколенията. Моят приятел, известният американски лобист и икономист Марк Блумфийлд, който успешно воюва в родината си срещу този данък, го нарича "данъка, убиец на капитали". Убеден съм, че е прав. Няма съмнение, че данъкът върху наследствата може и трябва да бъде заличен от българския фискален арсенал, където той бездруго няма нито традиции, нито е играл съществена роля. Още повече че България не е първата страна, която го е премахнала. Не плащат данък наследство в Австралия, Аржентина, Канада, Китай, Индия и десетки страни в света. Само ще спечелим, ако България се нареди сред тях. Но това



не бива да става лекомислено,



мимоходом и без сериозно обсъждане. Нелепо е да се твърди, че този данък е безсмислен, защото цели 800 години кръв се е ляла в Европа за въвеждането му. Не случайно, след като решава въпроса със своя "член първи" (за свободата на английската църква), Магна Харта, великата харта на свободите от 1215 г., отделя втори до седми параграф, за да уреди тъкмо данъка върху наследствата. Тъкмо в този данък са виждали инструмента за изземване на свръхбогатствата всички социалреформатори - като започнем от шотландските пралиберали и левелерите на Свободнородения Джон през либерализма на Волтер и Монтескьо, популизма на Русо, та чак до комунизма на Ленин. Проблемът не е, че няма смисъл да се облагат наследствата, а че смисълът, който се влага в изземването на натрупания капитал и имущества, е контрапродуктивен. И това трябва да стане ясно на обществото. Този данък



не бива да се отмени мълчаливо,



с поредния тих удар на парламентарната гилотина на мнозинството. Иначе поемаме риска неизказаните важни аргументи да се загубят сред клюки и изборни финтове. Отмяната на данъка капиталоубиец лесно може да се опошли. У нас на мига ще се намерят хора, които ще си обяснят отмяната с користните интереси на собствениците на значителни земи, гори и недвижимости, "мафията" на богаташите и пр. обичайно по нашите ширини вайкане, че "тъй се узаконява награбеното", печелят "наследниците на богатства - паразити и рентиери". За да не хващат корени тези нелепости, редно е обществото да чуе



истински сериозни мотиви



за предлаганата твърде важна промяна в идеологията на българския фиск. Трябва да стане ясно, че в днешния свят на свободно движение на капитали само невеж човек държи на свое име имущества, върху които наследниците им да плащат данък. Още приживе натрупалите солидно състояние решават въпроса, чрез познатите отдавна методи за финансово структуриране на собствеността чрез тръстове, фондации и управляващи корпорации, които с малък капитал държат контрола върху акции и имущества в ръцете на наследниците. Не ни трябва друг пример, вижте България. През последните години отнеха живота на доста заможни хора. Имуществото им със сигурност е било над 10 милиона, нали? Но постъпленията от данък наследство не са дори милион, а само 350 хиляди. Ясно е, че данъкът не работи. В днешно време този данък единствено може да пречи.
42
1333
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
42
 Видими 
13 Септември 2004 02:34
Браво бе Хърсев, измисли то ! Ако пък вземе нашият съгражданин Симеон Кобурготски да получи имотите си обратно , ще се наложи да плаща солиден данък от 25 милиона в зелено (по изчисление на Падащия), защото баща му не се е “сетил преживе, да приложи познатите отдавна методи за финансово структуриране на собствеността чрез тръстове, фондации и управляващи корпорации”.Ха ха ха , Хърсев , разкрит си ? Колко ли часове си се потил , за да “достигнеш” до такива фамозни изводи?
Няма по-срамна картинка , в наше време , от гъзомиеца , блюдоезица и лакея!
И ти си такъв и не престана да бъдеш такъв , при всички правителства , на всички управляващи , да ядеш от всички софри и да миеш гъзовете на всички тях, вече 15 години!
И да си мислиш, че след като получаваш място за изява в СЕГА и подобни , ще можеш да мътиш главите на баламите . BIG MISTAKE , Хърсев , BIG MISTAKE! Грешка на савозабравелия се самовлюбен профан! Крайно време е да знаеш-БАЛАМИТЕ УМРЯХА ХЪРСЕВ , ДА ТЕ ЧЕТАТ И ВЯРВАТ!
13 Септември 2004 09:56
Този път съм съгласен - няма да обсъждам социалните ефекти от наличието/отменянето му, но при тези нива на ставки наистина не е ефективен - или да го махнат или да го повишат чувствително /ха, да видим.../
***
Обаче си мисля, че ако го премахнат, ще се повишат административните такси - прехвърляния, вписвания и т.н....
13 Септември 2004 10:36
Данък наследство - кой в България го плащаше и кой тепърва ще го плаща?
Кой го е плащал е в мотивите за отмяната му, но по-важното кой от тук нататък ще го плаща липсва. Фактически този данък ще се плаща от все още формиращата се богата прислойка в България - първо реститутките, а сега най-вече политиците и мутрите. Хърсев не разбираи ли или ни смята хептен за будали, като сравнява данъците по света с тези в България? Какво значи богати българи? Колко от тях са сравними с примерно богатите англичани или американци - един, двама или трима? Нашите "богати българи" са псевдобогати. При едно сравнение с другите страни ще се види, че повечето не само не са богати, а по-скоро са към бедните, м даже не и към средните. При нас скалата за ДОД за "най-богатите" започва под нивото на социалните помощи в други страни.

Извода се налага сам - тези, които имат нещо в България и ще трябва да платят данък наследство, искат отмяната му - на първо място гражданина Симеон Борисов.
13 Септември 2004 10:49
Неумолим и неуморим в баламосването си Хърсев.
С нискокачествени лъготии ни облъчваш.
А можеш да го кажеш ясно и разбираемо.Това е начина , по които ограбено и заграбено да се онаследи и препере БЕЗ проблемно.Не ти изнася.
Натрупването на капитал не е лошо-при едно условие-ако не е централизирано в кастата на олигархията.Централизирано ли е там , е , най мръсния тоталитаризъм.
Създаването на потомственна аристокрация-предполага създаването на потомственни лумпени-по всички направления!
Това става все по ясно ?Нали си наясно , че и мутропроцесите няма как да не се онаследяват?
13 Септември 2004 11:47
Няма съмнение, че данъкът върху наследствата може и трябва да бъде заличен от българския фискален арсенал, където той бездруго няма нито традиции, нито е играл съществена роля.

Нелепо е да се твърди, че този данък е безсмислен

----------

Сега, да го махаме ли тоя данък или да го не махаме?

13 Септември 2004 11:54
Ама много свенлива тази Българска преса - да назове човека, в името на когото се прави всичко в тази страна...
13 Септември 2004 11:55
Под манипулациите на хърсев не трябва да се пише
13 Септември 2004 12:03
ЕМ- ХЪРСЕВ /:/ "Не плащат данък наследство в Австралия, Аржентина, Канада, Китай, Индия и десетки страни в света"
......................................... ...............................
ДОБРЕ, ДЕ?! Пазрахме, че в ПЕТ и още десетки/колко и кои?!/ държави по Двета НЯМА Данък Наследство! Горе-долу, от обясненията на г-н Хърсев може и да се поразбере нещичко за причината и аргументите там да го няма този данък! Но...
На Света държавите са над 200/словом: двеста/. НИЩО НЕ разбрахме от г-н Хърдев: КОИ са тези държави, където ИМА Данък Наследство и ЗАЩО /кои са причините и аргументите/ в тези държави го има Данък Наследство!!! Сиреч, тези държави по Света, където има Данък Наследство ПО-"ГЛУПАВИ" или ПО-"УМНИ" са ?!?
13 Септември 2004 12:45
Защо се горешите толкова.
Не разбрахте ли, че става въпрос за 25млн в ЗЕЛЕНО.
Кой е толкова луд, да ги даде на държавата????.
За тия пари( 25млн $) не Хърсев, Дайнов и прочие АНАЛитици, но и 99, 99999999% от българите ще говорят каквото и където трябва.
И аз искам, ама никой не дава.....
13 Септември 2004 15:14
Г-н Хърсев,
Може и някога във Великобритания най - високата ставка ДОД да е била 25%, може и някога да стане. Само че в момента е 38% за доход над тридесет и няколко хиляди паунда на година. Цялата таблица на ставките може да се види от сайта на inland revenue
13 Септември 2004 15:38
Като се има предвид, че в преобладаващата си част натрупаните у нас капитали са резултат на откровено престъпни или поне не напълно законни дейности, данък наследство не трябва да се отменя. Ставката му за имущества над определена стойност трябва да се изравни с данък печалба. Така в бюджета ще се върнат поне част от невнесените данъци, които могат да се използват за социално подпомагене на ограбените от т.н. "безнесмени" и т.н. "политици" български граждани. Противното означава узаконяване на пладнешкия грабеж. Тези които го покрепят са съучастници и един ден ще бъдат третирани като такива.
13 Септември 2004 15:42
Не съм много наясно, ама това ми се вижда наистина само популистки ход. В действителност данък наследство плащат наистина само обикновените хора и те ще спечелят от премахването му. А на големите наследства под формата на дялове и акции в търговски дружества как се изчислява стойността им след като няма фондов пазар?Ако наследиш едно ЕООД с капитал 5 хил.лева или дял от ООД в размер на 1000 лева, върху каква сума ще платиш данък? А върху недвижимостите как се изчислява данък наследство - по данъчна оценка или по пазарна? Ако е по данъчна - значи данъкът е почти нищожен. Що се касае до парите по сметки - те обикновено приживе са изтеглени предварително. Може би това е някакъв превантивен и изпреварващ ход за богатите, но във всички случаи политическите дивиденти от премахването на данъка ще се видят на изборите.
13 Септември 2004 16:29
Та обещах си да не влизам ама пусто незнаене !
Да те подсетя за да задействаш ситемата във БГ че във Франция не се иска от една година НАЧАЛЕН КАПИТАЛ за създаване на фирма(предприятие)!
Може би Франция е глупава но си прави законите както го изисква ситуацията и конюнктурата във времето !
13 Септември 2004 16:50
Ха ха ха ха , склонна съм да мисля НезнаеЧт , че си вече на третата каса бира? Такава глупост не бях чувала скоро -не се искало НАЧАЛЕН КАПИТАЛза стартираща фирма? Къде се е чуло и видело , фирма да е прокопсала , без начален капитал? Ми тя няма задължения към държавата си само , тя има задължения към безброй други частни предприемачи?
Да наемеш един офис ти трябва наем, поне за първите 3 месеца и този наем е част от началния капитал на фирмата , ами материалните активи на едно производство , заплатите и прочее , за поне първите 3 месеца обезпеченост? Сигурна съм , че си объркал нещо между бирите? Вместо да поясниш , че първата година не се изисква ПЛАЩАНЕТО НА ДАНЪЦИ на стартираща фирма , вместо НАЛИЧИЕТО НА НАЧАЛЕН КАПИТАЛ?
Ех НезнаеЧт , НезнаеЧт, понякога като чуя такива изцепици от тебе , ми идва да зарева на глас .Слава богу , намирам сили да се смея...
13 Септември 2004 17:04
Инче има закон за тая работа гласуван миналата година и ще се докажа

Закон под номер 2003-721 от 1 август 2003 по инициатива на Рено Дутрейл и държавния секретар за Малки и Средни Предприятия , публикуван във държавен вестник на 5/08/2003
Размерите приети във закона са да елиминират изискването на задължителен НАЧАЛЕН КАПИТАЛ , и влиза във сила със публикуването ! Вие можете да създадете вашето еднолично или асоциятивно предприятие (фирма ) със първоначален капитал 1 ЕВРО, на мястото на досега изискващо 7, 500 ЕВРО .


ПП- Не излизай срещу мене слаба си , много знам ! Казах ти че Франция си прави законите според ситуацията и конюнктурата ! А и БГ ни Франция са Финландия !
13 Септември 2004 17:19
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<<>>>
Неизискването за начален капитал е поощряване на най-дребния бизнес, домашно основана компания за компютерни услуги или шиене на сутиени за от една до три цици.
Слънчо
>>>>>>>>>>>>>>>?<>>>>>
13 Септември 2004 17:20
Инче, Тук Незнайко е прав. И в Щатите има регулации, според които може да се регистрира фирма без внасяне (а в определени случаи - и без деклариране) на капитал. Пък има и едни Rule 905 .... и още 9 .... На никой не може да му мине през акъла, че ще регистрираш фирма без да си си намислил нещо за парите, с които ще работи. А у нас - ами далавери за банките .... Набирателни сметки ....
13 Септември 2004 17:25
Скъпи , биричката съвсем ти е замаела главата.Става въпрос , че можеш да регистрираш ООД , без да показваш в наличност 7, 500 е (тук е 8000 е), капитала на дружеството при регистрация, но това не значи , че си освободен от него! ЗАДЪЛЖЕН си да го представиш при първия отчетен период(тук е 18 месеца от старта и данък не се плаща до тогава)!!!!
И тук е така , но това не значи , че нямаш нужда от начален капитал? Все пак е улеснение и то голямо , ако на 31 август нямаш капитала , но правиш формалностите да тръгне регистрацията на дружеството и след месец, като имаш вече началния капитал - стартираш? Тук въпросът е как цивилизованите държави , които държат като главна линия в икономическата си политика- укрепване на малкия и среден бизнес, УЛЕСНЯВАТ неговият старт , от бърокрацията , МАКСИМАЛНО!
НезнаеЧт- не бъркай нещата , скъпи !!!!!
13 Септември 2004 17:38
Инче ти не бъркай мила , когато те задължават да ги имаш тия 8000 още преди да си създал предприятието е жива простотия !
ПП- Аз не тълкувам като тебе дявола евангелието !
За следващите редове дето пишеш че ти ги искат , това е във Финландия и не тука ! Имаш задължения да декларираш какво си направил през годините и за да нямаш кой знае какви проблеми финансови държавата те подпомага със малки суми за начало и при установяването ти ! Но за да имаш тия помощи и ред други работи ти е необходима глава ?!?!

И не ми казвай че знаеш повече за Франция от мене , по-добре ми говори за Финландията ! Не съм ходил и сигурно няма да ида никога , та затова !
13 Септември 2004 17:40
Бившата комсомолска деятелка и ДС сътрудническа не може да направи разлика между начален капитал за регистрация /някъде задължителен, някъде не/ и оборотен капитал необходим за функционирането на фирмата. Тя дори не знае, че в нейната провинциална Финлайнен е забранено да се изплащат заплати от регистрирания /начален, платен/ капитал. Ама тя нищо незнае освен комсомолски лозунги и партийни дивотии на нискоразрядно доносниче.
13 Септември 2004 17:50
Бившият комунистически висш функционер бай Иван(прекръстил се на името на предводителя си Иван Костоффф) не може да си представи , че в развитите държави , капитала на фирмата е част от оборотния капитал и влиза в оборот още първия час, когато се оставят документите за регистрацията на фирмата във националното фирмено управление(тук регистрацията не става чрез съда) и никое западно търговско право и практика , не прави разлика между фирмен капитал и оборотен капитал! Още повече , че в края на отчетния период , фирмения капитал може да се представи , като апортен капитал или част от оборотния капитал на фирмата...Аман от дебили , макар и завършили политикономия при Иман Костофффф!
13 Септември 2004 18:05
Плах въпрос от сумрака .... Как се определя колко струва "апортния капитал", моля? Щото - нали - "апортирам три котки с номерата им" ... А как се показва, моля
13 Септември 2004 18:21
? Nesnaecht:

La loi du 1er ao?t 2003 ne concerne que la SARL /Soci?t? ? responsabilit? limit?e/За всички останали дружества /АД, Командитно с акции, и пр/, задължението за начален капитал остава.
13 Септември 2004 18:51
Инче,
Не се изказвай неподготвена!
Оборотният капитал е само част от капитала като цяло (не обратно). В това можеш да се убедиш като погледнеш произволен фирмен баланс!!!

Редактирано от - gaijin1 на 13/9/2004 г/ 21:54:13

13 Септември 2004 18:53
Dominus и аз това казвам...
Старши, има тук цял 2 тома закон за ООД и ще го провря специално този случай , с подробностите и как се определя стойността на апортния капитал
13 Септември 2004 18:55
Ми gaijin1, не се пени и аз това казвам!!!! Отнеси си пяната към байчо Иванчо...
13 Септември 2004 19:04
Началният капитал се формира по два начина: апорт на суми в брой /по сметки на дружеството/, апорт в натура /всякакви видове вещи и права/. Така нареченият апорт в знания и умения не участва в образуването на капитала, но дава право на дивиденти.

Апортите на вещи и права се оценяват от експерти, назаначени от търговския съд, за да не бъдат контестирани от кредиторите.

13 Септември 2004 19:11
На бившата комсомолска деятелка и ДС сътрудничка госпожица И.Тодорлайнен от провинциална Финлайнен не трябва да се
поставя висока летва. Тя минава отдолу. В нейната глава всичко е каша, комунистическа боза, разтопен кашкавал замразен в Луксор. Натрупване на понятия, идеи, мисли в очакване на качествен скок. Само, че от комунизма скока е само в една посока – надолу. Е, тя поне това си го знае затова е отишла от друго место да гледа скока на милия и Сергей и дружинка.
За нея капиталът е само папо и колкото е по държавен толкова за нея папото /социалните/ е по голямо .
13 Септември 2004 19:12
бай иване, прав си за инчето деба мама ти залупена
13 Септември 2004 19:15
Доминус ,
не е само за SARL (2 и повече лица )а и за EURL( еднолично или фамилно )! За другите не ме интересува (има най-малко 5 вида )!
Както май пише във закона е да се пусне и малкия човек във работа а не да ми седи на чаша кафе ! Ако искаш дай да спориме и за големи предприятия които са направени без нито едно ЕВРО ! Но това са френски закони а не финландски ! И ако го давам като пример закона е за да може да видят във БГ какво би могло да се направи за да се лансира производството на каквото и да било !
Големите предприятия (монополи) са на умирачка дали държавни или частни все тая !
ПП- знаеш ли че тука се произвеждат щепсели модел още от 1900 година от частници (малки лични предприятия), а и ред други неща ?!?!?
13 Септември 2004 19:20
Nesnaecht,

EURL e само форма на SARL.

Мотивите на закона бяха добри, но на практика банките продължават да изискват определен капитал, за да бъде отворена сметката на дружеството.
ОСвен това, законът е критикуван, тъй като les Gernts de SARL et EURL са след това отговорни за така наречената Faute de Gestion пред съдружниците и кредиторите, ако са регистрирали дружество без средства.

Управителят рискува да бъде осъден за всички дългове на дружеството в една процедура по несъстоятелност.
13 Септември 2004 19:23
Уважаеми Dominus,


Реално законът се отнася не до SARL (ООД по нашему), а до ООД с променлив капитал (SARL à capital variable). Този вид ООД е съществувал винаги, успоредно с "класическите" ООД (за които се иска фиксиран капитал от 50000 FF, сега 7500 EUR). Новото на закона от 1.8.2003 е не само, че долната граница на променливия капитал се сваля на 1 EUR, а още, че регистрацията се извършва в рамките на един ден. И което е най-важно, следващите промени в капитала или състава на съдружниците се извършват с обикновен протокол на дружеството (Un simple procè s verbal), а не чрез официална публикация като обява във вестник. С което се спестяват по 230 EUR при всяка промяна.


Колкото до АД и командитните дружества - това винаги е било по-сложно и едва ли е нещо, с което някой начинаещ би започнал - там и минималният капитал е 250000 FF, искат се 7 души съдружници, и се иска специална процедура на счетоводна проверка. Целта на SARL за ! евро, както отбелязва правилно Слънчо, е да се даде възможност на хора да стартират собствен бизнес "от нула", опирайки се предимно на собствените си сили. Нещо повече - този род регистрации представляват легална възможност за работа във Франция, без да се налага да се плащат безумни социални осигуровки.


Доколко това е хубаво за нас, българите, е отделен въпрос - защото може да представлява една узаконена форма за екплоатация без никакви гаранции

("cette formule permet aussi d’avoir des collaborateurs, travaillant pour l’entreprise sans salaire mais avec un inté ressement sur les bé né fices. Rappelons que l’associé d’une socié té peut travailler gratuitement pour sa socié té dans laquelle il est associé sans qu’il puisse ê tre poursuivi de travailler illé galement “au noir” s’il respecte bien entendu, les rè gles de capacité à pourvoir ê tre membre de la socié té ."
Натиснете тук

В смисъла на цитираното, основаването на подобно SARL за едно евро може да бъде шанс за "наш човек" във Франция, но може да се окаже и невероятна подводна яма. Както всичко, всъщност. Въпросът опира до способността за правилна оценка на ситуацията, предпазливост и ясната представа за собствените възможности и ограничения (като се замисля - все неща, които при типичния нашенец липсват. )


13 Септември 2004 19:29
Виждам, че дискусията се е развила междувременно. Колкото до отговорността на шефа на дружеството - тя може да се натресе и на шефа на ООД с фиксиран капитал - има начини. Тук ползата е по-скоро в това, че не се налага да се блокира капитал (докато при SARL със 7500 EUR капиталът не може да слиза под половината от уставната сума, поне счетоводно). А че е трудно да предизвика доверие някой, на чиято бланка пише SARL a capital variable 1 EUR - това е основният проблем. Подобни фирми са просто форма за самоексплоатация, работейки като "subcontractors" на друга фирма, като най-често не получават заплати, а разчитат на участие в печалбите...
13 Септември 2004 19:30
Падащ от Марс,

les articles L. 223 et s. du Code de commerce sont applicables ? toute SARL, EURL sans aucune disctinction de ce que la soci?t? soit ou non "? capital variable" ou "? capital fixe"
13 Септември 2004 19:31
деба и теоритиците, вие кога изкарахте некой лев като частници бе
13 Септември 2004 19:43
Ето как става с откриването на банкова сметка в провинциална Финлайнен, пускам го на английски защото госпожица И.Тодорлайнен още не зная финлайнски.
Bank accounts in Finland may be opened by anyone who can present an adequate statement of the person opening the account, the holder of the account, and the necessity for and purpose of the account. The bank must ultimately determine what constitutes an adequate statement for the establishment of a customer relationship in each case.

A bank account must be opened for a new business during the establishment process. In the case of a limited liability company, a bank account must be opened before the company is entered in the trade register. The share capital of the company must be paid to the company's account in a Finnish deposit bank before filing the trade register notification and its entry in the register. It is only possible to make payments from the account after a certificate of arrival concerning the delivery of the start-up notice issued to the trade register and showing the business ID of the company has been delivered to the bank.

The person opening an account for a limited liability company or cooperative must present a decision (either minutes of the meeting or an extract of the minutes) by the decision-making body (usually the Board of Directors) on the opening of the account and the persons authorised to use the account, as well as the required services (electronic funds transfer, Internet service, debit card, etc.). The right of the person in question to open the account on behalf of the corporation, or the authorisation granted him/her, must also be shown in the statement.

13 Септември 2004 19:44
това го прочетох и се чудим що си не ебеш *****та майна?
13 Септември 2004 19:47
Падащ от Марс така е че ти нямат доверие банките и затова писах че има специално виждане и помощ от страна на държавата за да се стабилизират предприятията а не да ги затрият !
И пак ще кажа този закон трябва да се вкара по спешност не защото е кой знае какво , а да се лансира производството и вместо да ми се заплесват със глупости кой ще финансира кой във Министерствата да пуснат тая помощ от САПАРТ или другите на хората които желаят да работат и искат да създат предприятие или фирма ( според техните знания познания и.т.н ) !
Няма вече корпорации и монополи трябва да се разбере това мааму ! Това е вехта политика която не струва и един цент от Еврото !

ПП- затова май се и създадоха големите магазини за всичко , там ще намериш от пиле мляко и на различни цени от различни производители ! А тия различни цени идват не от магазина а от производителя ! Това не значи че като е по ефтино та е по-лошо и обратното като е по-скъпо та е чудо !
13 Септември 2004 19:57
Уважаеми Dominus,
Всъщност, да - не съм прав. Член 232-2 от code de commerce не определя вече минимална сума за създаване на SARL, а изисква само тя да бъде упомената в статута на дружеството. Бях пропуснал този важен нюанс. Иначе казаното за рисковете и подводните ями си остава - както и за накои несъмнено интересни моменти в закона.
Поздрави.


Уважаеми 99,
Трябва да помисля. Не съм уверен, че като частник съм изкарал и един лев. Но и да бях изкарал, според правилата на форума (и поправка 5 към американската конституция) май не бива да давам такава информация.
А при вас как е?

13 Септември 2004 19:59
па като не даваш дреме ми на куро.
и при мене е така
13 Септември 2004 20:07
Уважаеми Neznaecht,
Несъмнено, целта на SARL за едно евро е да се раздвижи трудовият пазар и да се намали както безработицата, така и работата на черно. Подобни ходове предприемат в момента и в Германия (и там се въвеждат т.нар. 1 Euro-Jobs, и се говори за създаване на "персонални" предприятия (т.нар. "Ich AG", все едно - Аз А.Д.). Проблемът е, че и там, и в Англия (случаите с "business plans" за чистачки, които споменаваше вчера Църни Шопара), и във Франция доста тихичко се извършва социален демонтаж (като иначе гарантирани от закона и извоювани след десетилетия от профсъюзите права) биват "демонтирани", защото - видите ли - налице е собственик на фирма, а не наемен работник. По такъв начин се прави стъпка към най-лошата форма на експлоатация - самоексплоатацията (това, което немците наричат "Selbstausbeutung". Е, може да се разглежда по американски оптимистично - да се каже, че това е "предизвикателство" (challenging work). Но нещата не се променят много от наиментованията. Както и да е, темата на коментарите се отвя - тя беше за наследствата, все пак...
13 Септември 2004 20:25
Падащ от Марс донякъде съм съгласен ! Но не съм съгласен да мислиш че самоексплоатацията е нещо което ми/ни вреди !
Ако работиш нормално и си генерираш нещата барабар и хората със които работиш , ще си добре и няма да видиш експлоатацията която ти я набиваха във главата 40 години ! Много сори но е така поне за мене
Един работи петима го гледат това беше и това преживях във БГ навремето ! А сега работя за себе си и знам какво имам от всичката ми работа !
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД