"Стратегическо мислене за дребния бизнес и неговите подразделения"
е луксозно издание на много ползваното пособие от американския експерт Уилям Лашър (изд. "ЛИК"). "Тази книга е предназначена със сигурност за предприемачи, които вече имат или възнамеряват да стартират свой собствен бизнес. Освен това тя би била ценна и за всеки, който по някакъв начин е свързан с операциите на относително дребния бизнес", препоръчва авторът.
"Последният живот"
на Кънчо Атанасов е заглавие за двете му най-нови белетристични творби: "Стават и такива работи" (драма еднодневка в едно бездействие) и "Последният живот" (съвременни приписки) (изд. "Слово"). Жанровите формули в скобите са си негови. Това е тринайсетата му книга. В нея бившият доктор става Джипи, циганите го зовят Джипси, той обяснява: "Пак така ще я караме"... Такива приписки...
"Животът в очакване на портокаловата топка"
е трета книга на младия Борис Минков (изд. "Балкани"). "Разказвачите от най-новата българска проза, публикувани в тази поредица се появиха на книжния пазар през 90-те. В разлома между два века, когато се преосмислят всички основни ценности", поясняват издателите. Романът на Минков е лятно-курортен, за деца и родители, по-скоро за възрастни и невръстни и разломът между техните векове.
"Кръвни тайни"
на Синтия Харод-Игълс е от 8-те й романа за храбрия полицейски инспектор Бил Слайдър, познат и на българския читател (изд. "Атика"). Участник в предаване на Би Би Си е убит, случаят е възложен на Слайдър, свидетелите разпознават негов колега като извършител. Бил не вярва, медиите завихрят скандал, отстранен е. Но героичният инспектор се доверява на интуицията си, не мирясва и попада в капан.
"Месалим, лугал на Киш"
е опитът на нашия историк Пламен Русев да се намеси в световната наука (изд. "Фабер"). Изследването му е посветено на политическата история на ранен Шумер, ХХVIII-ХХVI в. пр. н. е. Русев се е съсредоточил върху съхранените 370 царски надписи на Лагашката династия на Урнанше от Южна Месопотамия. "Шумерологията е от най-младите и перспективни комплексни исторически научни области", твърди той.
В "Теория на тълкуването"
Росен Ташев разглежда "един от най-интересните и трудни въпроси в теорията на правото" (изд. "Сиби"): "Още в най-ранните правни системи вниманието на юристите е било привлечено от правилата, които съдията трябва да спазва, когато прилага и тълкува правните норми... Модерната теория на тълкуването възниква през първата половина на ХIХ век и обединява множество въпроси от правно естество".
"Тайнствената сила на пирамидите-2"
е ново допълнено издание на книгата на Богомил Герасимов (изд. "Труд"). Той е автор на дузина художествено-документални четива, интригуващи са дипломатическите му мемоари, но напоследък се подвизава основно като пирамидолог. Тук дообяснява чудодейните пирамидени свайства с нови факти и експерименти, включително и на българска територия.
|
|