:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,716,837
Активни 806
Страници 1,740
За един ден 1,302,066

Защита срещу шпиониране на данните по безжична мрежа

RSA Security представи новата си технология за защита на безжични мрежи за пренос на информация, както и срещу целенасочени хакерски атаки.

Защитната технология се нарича Fast Packet Keying. Тя шифрова всеки пакет отделно, като по този начин предотвратява лесното му разчитане. Fast Packet Keying вече е стандартизирана от Инженерния институт по електроника и електротехника като допълнение към стандарта за безжичен обмен на данни, наречен 802.11.

Разработката на RSA с участието на друга специализирана компания - Hifn, допълва технологията, базирана на Wireless Equivalent Privacy (WEP). WEP е приет като шифриращ стандарт за информацията, която се предава по безжичната мрежа 802.11.

Такива мрежи дават възможност да се използват ноутбуци и джобни компютри за пренос на данни в корпорации и ведомства. Те де факто са в основата на мобилния Интернет. Особено силно са разпространени в работата на компании, които искат да осигурят възможност за мобилно включване към Интернет или локалната мрежа за всеки член на организацията, от всяка точка на офиса. Специалистите от RSA смятат, че в този случай опасността от кражба или нерегламентиран достъп до данните е в опитите да се "прихванат" сигналите чрез специален софтуер и допълнително оборудване. Това може да направи всеки, който притежава и двете и се намира в близост до съответната сграда, където се предава важната информация.

Според специалистите от RSA основният недостатък на протокола WEP е в това, че се използват сравнително стандартни шифри за кодиране на информацията, които лесно могат да бъдат използвани от хакери. Конфиденциалността е особено важна в случаите, когато безжичният протокол се използва от държавни организации или големи корпорации с интереси в съхраняването на важна корпоративна информация.

За подобни цели може да се използва програма като AirSnort, която прихваща информацията, пренасяща се по "въздуха", складира я и след това я разчита.





Сн.802.jpg

Текст под снимка: Безжичната мрежа е бъдещето на Интернет-трафика.
745
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД