:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,681,370
Активни 751
Страници 23,935
За един ден 1,302,066
Позиция

Лошата безкрайност на радикализма

Ивайло Дичев
Защо се разпада мъглявината "Атака"?

Не е намаляло възмущението от политическата класа, не са се променили нравите й. Просто така става обикновено във филмите - лошите се изпокарват поради простата причина, че ги събира неприемането на правилата, ето защо между тях самите не възникват правила на взаимодействие. Така става в историята с революциите, които неизменно "изяждат децата си", защото винаги се явяват едни по-революционни, които позаколват предишните. Във философията това знаем от времето на Блажения Августин, според когото отрицанието няма реалност, злото няма битие, то просто е недобро, завист към доброто.

Не искам да кажа, че лидерите на разните форми на "Атака" са зли, още по-малко, че такива са онези, които гласуват за тях. Става дума за



отрицанието като принцип:



веднъж пуснато от бутилката, то няма как да се консолидира, да спре да отрича. Този модел вече наблюдавахме през 90-те години в прословутото "отлюспване" на недостатъчно революционните седесари: от огромните надежди до пълното съсипване на тази организация. Днес хората около "Зора" се оказват недостатъчно националисти, Сидеров им бие шута, сега Расате се разбунтува срещу "станалия част от политическото статукво" Сидеров. Има ли причина перманентната революция да спре именно тук?

Не може да съществува трайно една политическа формация, която разчита преди всичко на пълното отхвърляне на системата, помитането на елитите, променянето на всички основни ориентации на страната. Трайност дават само позитивно възприети ценности. Ако например СДС беше заложил на ценности като благоденствие, консерватизъм, икономически растеж, наместо да превърне радикализма в основен критерий за вътрешнопартиен напредък, днес той щеше да е основният политически играч на терена.

Ще ми кажат, че така наречените националисти са именно ценностно ориентирани, та нали цялата им риторика се върти около патриотизма, от възрожденските песни до прабългарските символи и обратно. Мисля, че точно тук е проблемът. Да вземем социалната солидарност - една от основните ценности, които залягат в основата на модерните национални държави. Бихте ли казали, че българските неофашисти проповядват солидарност? Е да, ама нали най-бедните у нас са именно циганите, които са основният им враг (имигрантите в Западна Европа играят тази роля за колегите им). Солидарност значи, но само за някои, за нашите хора.

Добре, нека тогава бъде предприемчивостта, трудолюбието. Тогава пък ще се наложи да подкрепят онези инициативни българи, които са успели да забогатеят за тези 15 години, а това отблъсква електората, който в голямата си част не е успял да свърши тази работа. Същият проблем ще възникне, ако твърде много се подчертава защитата на българската икономика срещу глобалния пазар: протекционизмът е в интерес на местните капиталисти, но ощетява местните консуматори, чиито гласове са доста повече. Огледайте се по света, ще видите, че



основен ресурс на всички популизми е завистта,



чувство негативно и самодеструктивно по същината си.

Е добре, едно нещо винаги присъства в посланията на подобни формации: темата "сигурност", морализаторството около престъпността. Подобна тема обаче не е само техен монопол, тук пространството се дели с казионната десница (чието място у нас зае г-н Костов). Радикално-десните добавят към темата нещо в повече - налагането на закона с отвъдзаконни средства, силни ръце, извънредни законодателства и прочее приятни за слушане идеи, чиито следствия, разбира се, са по-малко приятни за въображението. И тук попадаме в клопката на лошата безкрайност - едните казват "твърда ръка", другите - "още по-твърда" и отлюспват първите като недостатъчни националисти. Към това добавете подозрителното от гледна точка на традиционния морал, а понякога и на закона поведение, което често имат подобни лидери - от Расате до Льо Пен и от Жириновски до Пим Фортайн. Как например би изглеждало, ако друг лидер на партия прати доведения си син за евронаблюдател в Брюксел, както направи г-н Сидеров?

Че има нужда от патриотична сила в тази страна, това е ясно, но на какви ценностни основи ще стъпи тя? На изключването, на враждебността към врагове, предатели и паразитни малцинства? Струва ми се, че бъдеще има само позитивното - подкрепата на българската икономика, защитата на страната ни срещу произвола на глобалния свят. Оценностяването на всякакви аспекти на българския живот, но не на въображаемите прабългари, които препускат из интернет, а онова, което реално живеем. Солидарност на базата на преосмислянето на социалната държава такава, каквато сме я наследили от "30-те славни години" на световен растеж. Борба за закона на базата на закона, не на прекрачването му по целесъобразност или поради (предполагаема) харизма. Проблемът е, че когато се откажеш от отрицанието като принцип, попадаш в мейнстрийма, а тъкмо там е краят на популизма.

Ще си позволя да припомня, че



всяка радикална революция се е оказвала катастрофа



Не че не е легитимно правото на съпротива, мечтите за по-добър свят. Въпросът е, че веднъж прекъснати нишките, които удържат обществото, озоваваме се в нещо съвсем неподозирано, което обикновено е обратното на онова, което сме си представяли. Кой комунист от 20-те години си е мислел, че мечтите му ще се реализират във формата на Тодор Живков?
 В изборната нощ Боян Расате бе плътно до Волен Сидеров. Сега двамата спорят кой е по националист.
279
3973
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
279
 Видими 
17 Януари 2006 08:31
"Ако например СДС беше заложил на ценности като благоденствие, консерватизъм, икономически растеж, наместо да превърне радикализма в основен критерий за вътрешнопартиен напредък, днес той щеше да е основният политически играч на терена."
Да, а аз пък щях да превзема Русия до зимата.
У нас политиците залагат на една ценност - благоденствие / и икономически растеж/, ама само в личен план.
И какво я мъдрят толкоз Атака.....[/b]
17 Януари 2006 08:38
"Защо се разпада мъглявината "Атака"? Бе естетвено не знам дали се разпада, не знам дали е за добро или зло. Със сигурност знам обаче, че ако се разпада не ще да е без активната помощ на Дичевци и сие пишман демократи антибългари.
17 Януари 2006 08:44
Считам, че вместо усилията да се насочват в националистическа насока, което всъщност са усилия не толкова в насока патриотизъм, а по-скоро са усилия за смяна на политическото статукво на определена политическа класа, възприемаща се едва ли не като гуру на прехода, по- добре е тези усилия да бъдат насочени към баланс на интересите на големите играчи на нашата сцена.
Предложението ми е радикално, но не и толкова антилогично. В България да има само три партии. Проевропейска, проамериканска и проруска. Най-големия патриотизъм ще бъде баланса на интересите им в региона, а оттам предотвратяване на боричканията между тях и като резултат реални икономически изгоди за България.
Но за сега това явно е утопия. Реалността е все още борбата. Тя винаги води до победа на единия, което автоматично прави другите двама съюзници срещу него.
Как смятате кой губи в подобна ситуация?
17 Януари 2006 09:08
Поредната изява на др.Дичев...
17 Януари 2006 09:14
"...онези инициативни българи, които са успели да забогатеят за тези 15 години, а това отблъсква електората, който в голямата си част не е успял да свърши тази работа..."
-------***--------
Онези инициативни българи, като онази 20-годишната забогатяла собственичка на ловното стопанство, подкрепена от бившите полицаи ли, г-н Дичев, или онова радио, подкрепено от Конрад Аденауер? Или подкрепяните от Сорос? Или обръчите от фирми, подкрепяни от Доган? Или Ковачки с 50-те му бандита, опазващи "инкасото" му от старците? Или помилвания от честния генерал цигански бос, който стягал с преси други бизнесмени за да си докарва пари за бизнеса? Кое да не отблъсква електората г-н Дичев?
17 Януари 2006 09:45
Разпадането на партиите е заложено още в конституцията - къде ли? ами в това, че партиите не могат да влияят върху народните си представители. Веднъж избрани с помощта на партията си, те стават неуправляеми - няма законен начин един народен представител да бъде сменен от партията която го е издигнала. Освен това народният представител спокойно може да си направи нова странна парламентарна партийка - партийка без членове но парламентарно представена - защо ли? ами защото има много благинки - може да изнудваш не само своята партия но и целият парламент, може да имаш собствена служебна кола и т.н. Та това е: всеки недоволен народен представител е потенциален създател на нова партийка - т.е. партиите е въпрос на време да се раздробят до ниво на невидимост
БСП засега се предпазва от роене - но си мисля, че и там в въпрос на време да се забрави партийната дисциплина - все някой ще усети далаверата на новата партийка - това е нещо като едно време пирамидите - който първи основе такава печели.
17 Януари 2006 09:52
Защо се разпада мъглявината "Атака"?


Защото е съвсем в реда на нещата да се разпадне партия, обединена около популизма, демагогията и омразата.
Разпадът беше просто въпрос на време. Кратко време, тъй като спектакълът, поднесен от Сидеров, е неоригинален и изхабен. Точно толкова време, колкото е необходимо и на последната овца да разбере, че е объркала(отново и за кой ли път?) пътечките.
Атака се разпада... Никой здравомислещ не е очаквал друго!

Редактирано от - Real Life на 17/1/2006 г/ 09:59:06

17 Януари 2006 09:59
Mikele,
В България да има само три партии. Проевропейска, проамериканска и проруска.
А не е ли добре да има и поне една пробългарска партия?
17 Януари 2006 10:18
Статията е добра. Мнозинството българи действително не осъзнават откъде ще ги сполети бедата и колко по-зле могат да станат нещата. Имаме нужда от патриотична, консервативна партия, която да действа като спирачка на глобализационните процеси в България и да поставя под въпрос натрапените ни либерални ценности. Само че начело трябва да застанат ерудирани и уважавани хора, добри оратори и достойни човеци, а не недоучили циркаджии и пишлемета. За съжаление българският народ в голямото си мнозинство се състои от лумпени, на които им допадат точно циркаджиите. Атака няма да изчезне, а вместо Болен ще дойде Бойко, сиреч ще добие малко по-умерен и приемлив вариант.
17 Януари 2006 10:21
Има един лаф из цикъла "Змейски мъдрости":
-Защо го усукваш и питаш как е чичо, като знам, че се интересуваш сама ли е леля!
От време оно недоволните вдигат бунтове, въстания и революции, а доволните като Дичев, на които им харесва статуквото го усукват по келифарски и призовават към социален мир, толерантност и търпимост. Да, ...ама НЕ!
17 Януари 2006 10:33
Да, завистта, некадърността, тъпотата това са основните разрушителни сили в обществените отношения, защо ли? Еми защото, ако не са те ще стигнем до икономическите и от там до класовите интереси, до класова борба, до антагонизъм между богати крадливи и интертни бедни... Страх го е г-н Дичев да не достигне до Маркс, затова веднага декларира, че видите ли радикализма е най-опасното нещо на света и за това препоръчва християнското примирение наричано от него "позитивизъм..." И после се впуска в своеволни условни разсъждения: ако бяха /нЕкои/ направили така, щеше да стане инак.../ а защо не го направиха?, отговор не дава/ Пустословие и притворство облечено във фрази на отдавна загубили авторитет "мислители"... и "дейци" на съвремието. Но нейсе, апологетите на всяко статукво си приличат, независимо дали са леви или десни...
17 Януари 2006 10:40
Г-н Дичев, ако под “бъдеще има” се разбира кое може да действа за период време, то трябва и да се уточни от каква гледна точка. От гледна точка на нашето бъдеще изброеното от Вас е необходимото и, надявам се, безспорното. От гледна точка на кариеристите (сега ги наричат “инициативни”, но аз не го приемам – обижда се думата! ) периодично “бъдеще ще имат” и такива истории като “Атака” с целия ù артистичен репертоар. Просто защото човекът е създаден да бъде недоволен (може би това е лоста на развитието?), винаги е недоволен, и като му омръзне да бъде само недоволен се натрупва енергия за някакво изпълнение. Без изключение яхвано от началото или непосредствено след него от поредните “инициативни”. В това отношение те наистина са инициативни, не може да им се отрече! Справка още Христос и църквата... Та за последното Ви изречение .

Редактирано от - Графът на 17/1/2006 г/ 10:44:35

17 Януари 2006 10:55
Революциите в Източна Европа - нежни, цветни, плодови и др. - приключиха. ОК, стига радикализъм, време да успокоим топката.
А пък отрицанието си е отрицание, както е рекъл Хегел. Диалектика, дагие
17 Януари 2006 10:58
Змейо,
Моля те да казваш "по килифарски" а не по "келифарски" защото градът се казва Килифарево. Усукването идва от прочутите майстори-гайтанджии, които са живеели там. Едно време се правеше и чуден пелин, и се облагородяваха лозови пръчки ама всичко отиде в небитието.
17 Януари 2006 11:05
Съре, те кИлифаревските работи се преместиха у Арбанаси, там що гайтани усукват и къщи строят не ти е работа новите българи, че и пелин има и заведенийща, като Паяка... Ех, де ги гайтан веждите...
17 Януари 2006 11:33
Благодаря Сър,
Това е втората ми грешка в живота, която е станала достояние на публиката. Първата беше пак във форума по подобен повод, но беше случайна. Тази е поради незнание и това я прави още по-значима. Няма да се повтори повече.
А по същество. Мисля Ленин го беше казал: "Революционна ситуация настъпва когато масите не искат, а управляващите не могат да живеят по старому." Така, че лошо нещо е радикализма....за управляващите и тези, които ги обслужват.
17 Януари 2006 11:39
Пак дичевщини:
"подкрепа на българската икономика"( т.е., протекционизъм)
"защите на страната ни от произвола на глобализирания свят" (това пък какво ли е? Дали не е подкана да ползуваме опита на Лукашенка)?
"преосмисляне на социалната държава"(?)
Изобщо, мейнстрийм. Не знам какво е, но звучи като "менструация". Както звучи призивът на социалист като Дичев да се откажем от радикализма.
17 Януари 2006 11:48
Един чичо си шил потури но нямал гайтан та взел назаем от сватанака си.След време сватята отишла да си търси гайтана.Но сватанака още не бил намерил гайтан та рекъл:Ами сватя освен да сваля потурите и да ти го отпоря.
17 Януари 2006 11:54
Във философията това знаем от времето на Блажения Августин, според когото отрицанието няма реалност, злото няма битие, то просто е недобро, завист към доброто.

Стига бе, Дичев. Не ти отива да говотиш на такъв посредствен език.
А да не излезе и че говориш за еквивалента на Иван Гарелов отпреди 20 века.
17 Януари 2006 11:59
Микеле, ами нали вече втори мандат ни управляват проевропейска, протурска и проамериканска партии. Проамериканската и проевропейската малко си мешат капите /щото личните интереси им налагат това иначе все тая/
Като изключим Атака в сегашния парламент - другите неуправляващи партии някой да ги брои за нещо? Пълен миманс и без грим дори. И едно Наум
Иначе добра идеята - само номера с "да мислят за интересите на България" не го виждам. Утопия е. В 16-годишната история на българския парламент те такова чудо никой не е виждал.
Риъл Лайф - мъглата действително се разпада и като се разпадне окончателно - зад мъглата ще видиш 35-40 % вот. Следи прогнозите, момче, ама не в този вестник, щото от него ти пускат друга мъгла и времето винаги е преобладаващо и в отделни райони.
17 Януари 2006 12:30
Това с апологетсвото изглежда е родова черта при някои... Но нейсе да не задълбавам в родословието на...
17 Януари 2006 12:35
Тоя път Ивайло Дичев е написал доста смислена статия.
Оня ден беше почти нечленоразделен.

Значи стигнахме пак до християнските философи и се оказа, че атеистичната и езически обоснована революционерщина в крайна сметка е катастрофа за потършевшия народ.

Е аз по тая причина все питам защо извенъж се оказа, че републиканския революционен касапски ред е прогресивен, когато фактите сочат, че откакто имаме република вървим от зле към по-зле и демографски и нравствено и как ли не?

И докога ще ни натрпват революционерщината и бунтарщината в историята като еталон за социално поведение след като е отдавна известно, че това безперспективно?

Цялата ни историография и национална идеология се основава на култовщина към това, което в тази си статия Дичев показва, че causa perduta!

Какво има тогава да се чудим на гротексното фиаско и на левицата, и на десницата, а сега и на националистите?
17 Януари 2006 12:53
Без Сидеров, Атака има потенциал за втора парламентарна сила.


Г-н Дичев и този път не може да избяга от двата типично руски въпроса:
Кой е виновен? и Какво да се прави?.
Но както вървят нещата за 16 години, най-накрая ще има нужда от генерално почистване ( a modo Гърция и Турция). Защото България е все по-малко държава и все повече - територия.

Редактирано от - Doctora на 17/1/2006 г/ 12:54:27

17 Януари 2006 13:08
Тука ли е Костадинка – има радост. Няма ли я мъка.
Най ми е мъка, обаче за Жоржи чистия, добър и неподправен патриот . От сегашните злобни, импотентни и озъбени национал-патриотари ми се повръща.
17 Януари 2006 13:25
Статията е тенденциозна и скалъпена с разсъждения "ако не беше..., щеще...", посредствена и не казва нищо ново. Авторът да се замисли!
17 Януари 2006 13:27
Без Сидеров, поне за момента, няма изобщо да има Атака.
Цяло дясно пространство не може да си намери читав Лидер, на Сидеров кусури връзвате. Достатъчно е умен, когато трябва и се наложи да промени визии и изяви. За момента ВСИЧКИ ходове са му печеливши и Атака е единствената партия, която с всеки изминал ден си увеличава потенциала. Кьорав да си - ще го усетиш поне.
Нещо повече - ВСИЧКИ, цялата престъпна 16-годишна партийно-управленска шайка е обявила тотална война на Атака. С едни и същи "пушки, патрони, медийни средства за обход и разузнаване и бойни стратегии". Вносни и нашенски. Стари и нови.
И що се хабят. На следващите избори те ще са е..ната страна. Няма мърдане. "Няма не искам, няма недей"
Кой е виновен? и Какво да се прави?. - извечните въпроси измъчващи редовия комунист-партиец. Като не може да си отговори - започва да сипе огън и жупел по... Атака.
17 Януари 2006 13:28
Змей, те управляващите си живеят нелошо, но по старому не могат да управляват... Те това иска обаче да замъгли г-н Дичев и затова ни призовава към "позитивизъм"...
17 Януари 2006 13:37
Използва ли некой безмислената думичка "неофашист" спокойно можем да заключим, че човекът си е чист марксист-ленинец и да не четем по-нататък.
Да не говорим за абсолютния тъпизъм дека "Атака" била десна партия - ти само и виж избирателите - саде капиталисти.
Понятието ултрадесно е измислено от Георгий Михайлович Димитров и се използва само от марксисти-ленинци с цел да се дистанцират от най-близките им формации - тази на национал-социалиста Хитлер и тази на социал-фашиста Мусолини.
17 Януари 2006 13:41
Кайли, alias Костадинке,
Ако си представяш Сидеров като лидер на дясна партия, член на “Черния интернационал” , имаш право. Пък и той сам се натресе във Виена...
Ако перефразираме известното "Прекаленият светец и Богу не е драг" за Сидеров то ще звучи така:"Прекаленият гявол и Сатанаилу не е драг".
17 Януари 2006 13:42
Когато на болшинството от народа му писне, Господ му праща някой Ивайло, който го повежда срещу подтисниците и на него (народа), изпълнен с надежди му става хубаво, радостно и леко на душата. Когато обаче този Ивайло се ожени за жената (дъщерята, сестрата, балдъзата..., без значение) на бившия цар (председател на Държавния съвет, президент, министърпредседател ..., също без значение) - на него (народа)отново му става кофти и даже по-кофти от преди.
(Виж "Последната българска демократична революция, развитие и последици", Z.Z.Zmejov)
17 Януари 2006 13:48
Към извечните въпроси на комуниста-партиец трябва да се добави и следния - Каква партия е Атака?
7 месеца цялата партийно-научна мисъл си блъска главата по този въпрос. Видни политолози са се хванали за гушите и разчекват Атака от крайно лявото до крайно дясното. Журналисти и обикновени списувачи подтичкват след тях и чупят молив след писалка.
Паника!
За птичия грип забравиха или може би е следствие на него.
Видни форумци разтягат локуми и ги пребоядисват за по-голяма убедителност и показ на знания.
86 интелектуалци не издържаха и дадоха Атака на съд. Не щат пари. Дано поне в съда се разбере, какво е това Атака.
Кипи политически живот в България. Кой казва че е скука?
17 Януари 2006 13:52
Ти остави птичия грип настрана.Кажи нещо за "Черния интернационал"
17 Януари 2006 14:01
Г-н Докторе, грешите наполовина . Покана действително имаше, но някой май беше решил да я ползва за лична потреба.
Светците са в другите партии и това вам е добре известно. Отворете някой случаен вестник, ако сте "позабравили", пуснете някоя от "националните" електронни медии тоже. Ще чуете "божието слово" едно към едно.
Къде видяхте "обожествяване" на Сидеров? Нещо повече - сатанинският му образ можете да видите ежедневно във всяка една от визираните по-горе медии.
Пак да се повторя: Ако наистина Атака ви е проблем - Да ви имам проблемите. А това сепак е проблем.
17 Януари 2006 14:02
Тази година сме домакини, г-н Докторе
Сго-дих-ме- се, сго-дих-ме се!
17 Януари 2006 14:03
КОСТАДИНКЕ,
Па оно у речнико за интИлигентните думи у нашио език си го пише какво е АТАКА (фр. attaque):
1.Стремително нападение срещу противник за нанасяне на поражение.
2.мед....
3.прен.Енергично действие срещу нещо, словестна нападка....
------
От горното следва, че АТАКА е атакуваща партия и ако не атакува няма да има основание да се нарича АТАКА.

17 Януари 2006 14:11
Така си е, Змей,
Г-н Докторе, т.н. "черен интернационал" дали няма нещо общо с "черния гологан", дето не се губел? Макар думичката "интернационал" да е напълно неадекватна по отношение същноста на съставляващите го. Предполагам от някоя редакция е излезнало това определение или от друга група 86 интелектуалци.

17 Януари 2006 14:12
... лошите се изпокарват поради простата причина, че ги събира неприемането на правилата, ето защо между тях самите не възникват правила на взаимодействие. Така става в историята с революциите, които неизменно "изяждат децата си", защото винаги се явяват едни по-революционни, които позаколват предишните. Във философията това знаем от времето на Блажения Августин, според когото отрицанието няма реалност, злото няма битие, то просто е недобро, завист към доброто.



Ето това си го копирах и си го запазих на твърдия диск.

Важи генерално за ситуация с всякакви сборища, където някакви са се събрали, защото не искат да спазват правилата.
Дори когато са и правилата на демокрацията.
17 Януари 2006 14:14
"Струва ми се, че бъдеще има само позитивното - подкрепата на българската икономика, защитата на страната ни срещу произвола на глобалния свят."
Не виждам нищо позитивно в горното. Националните приоритети трябва да са: премахване пречките пред българските и чуждите инвеститори ( виж раздел "Икономика" за мястото на България в световната класация) и насърчаване на инвестициите, приспособяване на страната към изискванията на глобализиращата се икономика с цел използване на предимствата на глобализацията и намаляване на негативните й последици върху определени отрасли.
17 Януари 2006 14:15
Изпечи си го на CD, че кат знам кво стана с предишния ти диск...
17 Януари 2006 14:23
Сибила,
Щом нещата си вървят така от време оно, значи че Бог така е сметнал, че трябва да бъде. Защо вие МУ се бъркате в божите работи?!
17 Януари 2006 14:26
Не е било чак отдавна, когато комунистите обвиняваха фашистите, че са прът в колелото на историята, очевидно с презумпцията, че самите са я яхнали. Как стана тъй, че историята ги подмина и самите техни наследници намериха историчестака си мисия да подпират с пъртовете е интересен въпрос, по който молчить наука. Моето мнение е, че хотели кушать и сьели кука. И не само моето
17 Януари 2006 14:28
Големи врели некипели е наръсил този човечец.Ей заради такива малуумни коментари има още да теглим. Същия анализ може да бъде вкаран във действие и преди 10 г. и преди 15 . Това не е задалбочен коментар а плъзгане по повърхноста като се използват обши определения и тенденции.

Имало нужда от патриотични сили -но незнал какви трябвало да бъдат.Ами значи ти не си патриот не се даржиш като такав и никога не си го правил.
Говориш по енерция че трябвало да има за маскарад само.Ето това двуличие ме изкарва извън кожата на такива коментари написани без повод нез сърце без загриженост.
По чесно би било да си кабе че не трябва да сме националисти а по скоро глобалисти -да се стремим към капитала и това да ни доснесе желания проспиритет.Не приемам тази теза но в светоен план тя е наложена малко или повече затова който защитатава тези ценности да си каже открито а не да ни залива с блудкаво помия само и само да се каже че е написал нещо разобличаващо Атака.
Гола вода си господин коментаторе със статийка като тази.Просто си сляп за реалностите или не искаш да ги признаеш!
17 Януари 2006 14:29
Въпрос: Каква партия е Атака?
Отговор: Семейна партия.
В момента таз партия е обхваната от разстройство(диария) поради прекалена консумация на семейственостр шуробаджанащина и простотия и излъганите партийни членове бягат отвратени от нетърпимия “парфюм”. Doctora може да окаже неоценима медицинска помощ за овладяване на разстройството, след което може да се атакуват и другите медицински проблеми.
17 Януари 2006 14:35
Ей на и другарката Де Вил се появи с гръм и трясък, като един Радецки на глобализиран бряг. И с призива "Да живей международното положение" и "Към по-светло глобализирано бъдеще".
Даде указания Какво да се прави, но не уточни Кой и Как ще го направи.
"Нема лабаво", рече бай Тошо и нареди да се изпише навсякъде "Дела, дела и само дела". ма кой ще дялка също не уточни.
Сещайте се сами.
17 Януари 2006 14:37
Еее, Костадинке, прояви малко снизхождение. Не може всичко да е разписано като в програмата на Атака - конкретно, с числа, изпълнители, начини....
17 Януари 2006 14:39

Бог ни е дал "Десетте Божи Заповеди", Змей.

Десет прости и ясни правила.

И ако ги спазвахме всички, от никакви други правила нямаше да има нужда.
Но на човека е присъщо да се бунтува и си създава илюзии, че на някакъв нов земен и по-справедлив ред му е дошъл редът.

И оттам всичката суматоха, обърканост и мерене на...бе да го наречем: на моето да стане, защото аз съм се се пръкнал един такъв съвършен и умен и знам как да ги оправя несправедливостите.
Няма еднаква справедливост за всички. Няма и град на слънцето на Томазо Кампанела.

Просто няма.
Нужно е да се спазват правилата.
За предпочитане - Божиите.
17 Януари 2006 14:41
Gan(ю)гоТрий,
вече сме на ниво "черен интернационал" и "светло глобализирано общество" - къде още се мотаеш в учредително-партийната проза и миришеш някакви парфюми?
Развивай се и догонвай, че ще заприличаш на някой Зевзек.
17 Януари 2006 14:45
Мдам...тази вселена притежава любезното свойство да ни предоставя доказателства за която си искаме теза...
Дичееев, Дичееев, не съм те ни чела, следващия път да напишеш тема на тема-защо не се разпада Атака. Ти си умно момченце, иди прочети матрял на Кьосев в тоя вестник за момиченцата в журналистиката, че да разбереш защо те наричам момченце.
17 Януари 2006 14:47
Костадинке,
Понеже живея в държава, която от опашката на ЕС сега е в челото по стандарт мога да видя с очите си как става това, дет питаш за него. Ирландия е страната с най-либералната икономика в ЕС и резултатите са налице - най-дианмична и с най-ниска безработица икономика в Европа, на челно място по заплати. Та затова съм и привърженик на либералната икономика.
Няма да се простирам в подробности, защото нямам време и желание да обяснявам неща, осветлени добре от икономическата наука и потвърдени от опит. Препоръчвам ти "Икономист".
17 Януари 2006 14:48
ТЪПА СТАТИЯ!
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД