Активни 539
Страници 1,939

НАКРАТКО

Андреа Довициозо

с "Хонда" изненадващо спечели надпреварата в клас Moto GP от стартовете за "Гран при" на Великобритания по мотоциклетизъм. За първата победа в кариерата си италианецът измина 30 обиколки (120,69 км) на пистата "Донингтън Парк" за 48:26,267 мин. Втори остана Колин Едуардс (САЩ, "Ямаха"), а трети е Ранди дьо Пюние (Фр, "Хонда"). Защитаващият титлата си Валентино Роси (Ит, "Ямаха") финишира 5-и, но запази лидерството си в генералното класиране.

Петя Дачева

спечели тройния скок за жени на 11-ото издание на атлетическия турнир "Цойленрода" в едноименния германски град. Българката постави рекорд на турнира с постижение от 14,15 м. Втора се класира Катя Демут (Гер) с 13,76, а трета - Кетрин Ибаргуен (Кол) с 13,61. В същата дисциплина при мъжете Живко Петков се нареди 3-ти с 16,46 м. Победи бившият световен шампион Чарлз Фридек (Гер) с 16,95, следван от Йохай Халеви (Изр) с 16,61.

Националният

отбор на България по бейзбол за кадети (13-15 г.) ще играе на европейското първенство догодина. Младите таланти спечелиха квалификационния турнир в София, след като на финала победиха връстниците си от Румъния с 5:3.