Общо 439,005,775
Активни 404
Страници 3,698

Хокеистките на Канада затвърдиха доминацията

Женският национален отбор на Канада спечели за четвърти пореден път златните медали в хокейния турнир на олимпийски игри. Във финала в зала "Болшой" в Сочи "кленовите листа" надиграха драматично тима на САЩ с 3:2 след продължение.

По-малко от 4 мин. преди сирената в последната третина американките водеха с 2:0 след попадения на Меган Дъган във втората част и на Алекс Карпентър в началото на третата. В 56:34 мин. обаче Бриан Дженър върна един гол, а в 59:05 мин. Мари-Филип Пулен изравни и прати мача в допълнителна част от 20 мин. Шампионския гол заби отново Пулен, която се разписа при числено надмощие в 68:10 мин.

За канадките това бе 20-ата поредна победа на олимпиада - последната им загуба е срещу САЩ във финала на игрите в Нагано '98, когато женският хокей дебютира в програмата.

С триумфа в Сочи три състезателки - Каролин Улет, Джейна Хефорд и Хейли Уикенхайзер, станаха 4-кратни олимпийски шампиони. В историята на зимните игри има още само двама спортисти, печелили 4 поредни титли - съветският биатлонист Александър Тихонов и германската кънки бегачка Клаудия Пехщайн.