:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,311,620
Активни 300
Страници 19,188
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Международно разследване

на мъченията на медсестрите



ни в Либия под ръководството на ООН трябва да предложат българските депутати на ЕС. Това се казва в декларация на наскоро учреденото сдружение "Препоръка 1726" за защита на правата и достойнството на осъдените на смърт наши сънароднички. То бе връчено вчера от адвоката Владимир Шейтанов и журналистката Велислава Дърева на председателя на парламента Георги Пирински.

Сдружението настоява Европарламентът и Еврокомисията да подкрепят искането за търсене на международна отговорност от либийските офицери и следователи. Мъчителите бяха дадени под съд в Триполи, но бяха оправдани през юни т.г. На 15 ноември пък либийският Върховен съд трябва да се произнесе по обжалването на смъртните присъди.



Кабинетът направи

сериозна стъпка към



сдобряване с двата големи синдиката КНСБ и "Подкрепа", като се съобрази с изискването им да провери представителността на синдикат "Промяна". Те напуснаха тристранката още при предишния кабинет и се заканиха, че няма да се върнат, докато не преброят реалните членове на третия синдикат. Вчера МС реши да го направи. "Промяна" трябва в тримесечен срок да представи отново всички необходими документи за установяване наличието на критериите за представителност.

МС направи още един жест към големите синдикати, от които очаква подкрепа за бюджета. КТ "Подкрепа" получи безвъзмездно право за срок от 10 г. да ползва първия етаж от административна сграда на бул. "Драган Цанков" 35. Върху 907,90 кв. м централата на Константин Тренчев ще настани 7 свои федерации.



Работещи, които имат

нужда от процедури



за възстановяване и профилактика на заболявания, могат да ползват безплатно станциите на НОИ до 21 ноември. До 8 ноември пък могат да вземат от института удостоверение за ползване на базите. Причината е, че средствата от бюджет 2005 г. за безплатната рехабилитация, вече са изчерпани. За тази година бяха отделени 13,5 млн.лв. По предварителни разчети те трябваше да стигнат за 44 000 души. Така за лечение средно на човек се падат по 306,81 лв. Право да ползват санаториумите имат само работещи, които са се осигурявали поне 6 месеца. Право на рехабилитация имат и инвалидизиралите се след общо заболяване, трудова злополука или професионална болест, но те не трябва да имат пожизнен ТЕЛК. Без право на безплатна профилактика са пенсионерите, както и хора над пенсионна възраст - независимо дали продължават да се трудят. НОИ плаща престоя в базата от 10 до 15 дни. Поемат се разходите за процедури и нощувка. Болният доплаща по 4 лв. за храна.



План за действие срещу

насилието в медиите



подготвят членовете на Съвета за електронни медии. Конкретните мерки в него бяха обсъждани на съвместна среща с представители на УНИЦЕФ, SOS "Детски селища", граждански организации и експерти. Участниците цитираха различни изследвания, според които децата у нас прекарват между 3 и 8 часа дневно пред телевизора. Психолозите от БАН бяха категорични, че насилието от екрана влияе отрицателно върху поведението им, като ги приучва на агресия и ги прави много чувствителни.
575
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД