:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 438,770,686
Активни 185
Страници 18,309
За един ден 1,302,066

Журналистите без достъп в затворите до амнистията

До влизането в сила на Закона за амнистията в затворите няма да бъдат допускани журналисти. Това е решила управата на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията", обясниха пред "Сега" от Министерството на правосъдието. Мярката се налагала, за да "не се създават вълнения".

Проектът за Закон за амнистията бе внесен от Министерския съвет в парламента в средата на февруари, но още не е стигнал до правната му комисия и вече се засилват колебанията дали изобщо да бъде приет. Проектът бе изработен в началото на година в чест на приемането на България в ЕС в разгара на протестите в затворите. Тогава затворниците настояваха и за срещи с журналисти.

Законопроектът предвижда амнистията да засегне всички умишлени престъпления, които се наказват до 3 г. затвор, и тези по непредпазливост, наказвани с до 5 г. затвор. Висящите дела ще трябва да бъдат прекратени. На част от осъдените ще бъдат намалени и присъдите. Левите настояват да се ревизират текстовете, които засягат рецидивистите и висящите дела. Хората на Ахмед Доган също искат текстовете да бъдат по-внимателно прецизирани. Министърът на правосъдието Георги Петканов обаче е на мнение, че проектът няма нужда от редакции. Той самият обаче вече изрази колебание дали законът ще мине в парламента.



ПРЕДСРОЧНО

41 затворници от Варна излизат предсрочно на свобода, реши вчера Варненският окръжен съд. Само едно искане не бе уважено, а бе препратено за компетентност към Военния съд.

От управата на затвора гарантираха, че всички напускащи са се трудили усърдно, не са били наказвани и са служили за пример на останалите. Повечето от затворниците са съдени за кражби. 30 живеели в общежитие от преходен тип в село Разделна, където са били подготвяни да бъдат пуснати. Другите били осъждани за пръв път и с присъда под 5 години. Освобождаването им действало стимулиращо и дисциплиниращо на останалите затворници.
1975
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД