Лора:
Според мен е добре да има оценки, но да са хубави. Няма да ми е по-добре, ако господинът ми обяснява с думички как се справям или го пише, защото ако ми пише оценки, постоянно ще знам как се справям в училище. Така с думички пишат на първокласниците. Ние не сме първокласници и трябва да се отнасят по-сериозно с нас.
Антония:
По-добре да има оценки, иначе е малко несериозно, защото така гледаме колко сме научили. Не се питам защо са ми писали 5 вместо 4 или 6, защото за толкова съм научила - за 5, а не за 4 или за 6. От една страна, е хубаво да няма двойки, от друга - не, защото ако непрекъснато ти пишат шестици просто ей така, като пораснеш, ще си проличи, че не си учил.
Нино:
Ами да, трябва да има оценки. За да ни оценяват вкъщи, да ми правят подаръци. Мама ми прави подаръци, обикновено като имам хубава оценка. Ако няма оценки, мама трябва да идва, за да пита господина. Когато е в бележника, няма да се разкарва. Ако има бележник, в който да ни пишат не оценки, а само как се оправяме, не е хубаво, може би.
Вероника:
Аз си мисля, че не трябва да има оценки. То не е важно оценките, то е важно да знаеш. Ако да речем сега изкараш шестица и на следващия ден като те изпитат - не знаеш, то какъв е смисълът от шестицата? Затова си мисля, че няма смисъл от оценките. Изкарвала съм петици, не ми се карат, най-ниската ми оценка е петица. Не се ядосах, само веднъж ми я писаха малко нечестно. По-хубаво е, мисля, ако само ни казват къде имаме проблеми.
Николай:
Трябва според мен да има, защото така се показва дали учениците знаят или не знаят. При ниска оценка не знаят, при висока знаят. Ако често се изпитват децата вкъщи и така може да се покаже, че знаят. Мен не ме бият в къщи. Родителите ми знаят, че ако ме бият, нищо няма да се постигне така, даже още ще намразя учението сигурно.
Мартин:
Трябва да има оценки, защото трябва да знаем за колко са ни оценили и как сме се справили. Като има ученически книжки, в които да се пишат оценките, си е по-подредено. Не получавам подаръци, нито не ме бият за оценки.
|
|