Антивирусният софтуер Microsoft Security Essentials получи най-висока оценка в тестовете на безплатни продукти за сигурност, извършени от AV-Comparatives в края на миналата година.
---
Резултатите показват, че решението на Microsoft не само е по-добро от останалите при премахване на вреден код, но и работи по-бързо. AV-Comparatives са провели множество тестове на сравняваните програми при активирана функция за автоматично сканиране. Тестовете включвали обичайните действия на потребителите като теглене на съдържание, архивиране и разархивиране на файлове, копиране, декодиране, инсталиране и използване на приложения. При теста за бързина внимателно контролирани са били степента на фрагментация на хард дисковете и дори температурата в лабораторията, като всеки резултат е проверен по няколко пъти, за да няма съмнение в него.
Microsoft Security Essentials е един от трите продукта, получили оценка "добър" както при блокиране, така и при отстраняване на зловреден код. Другите две програми са на Symantec и eScan.
Добрият резултат на софтуера на Microsoft се потвърждава и от неговата невзискателност към системните ресурси. Microsoft Security Essentials е един от двата продукта с оценки "много бърз" във всички тестове в реално време.
---
Каре
В атака
Освен атаките срещу вирусите Microsoft не забравят и борбата с конкуренцията си. Публикация в сайта на компанията обявява свободно място за мениджър на ключов пост в американския филиал на Инициативата за комерсиален софтуер (CSI). Основната задача на CSI е да подготви компанията за конкуренцията от страна на комерсиалните Linux дистрибуции и OpenOffice решения и да осигури пълна победа над отворения код.
Предвижда се това де стане чрез светкавична разработка и внедряване на маркетингови програми, наблягане на взаимодействието с организациите и обществата на отворения код, включващо промяна във възприятията и отношението към тях.
Този ход бе очакван на фона на това, че отворените решения стават все по-актуални, особено в условията на икономическа криза. Това няма как да не безпокои Microsoft, тъй като платеният софтуер е основният й източник на приходи.
|
|